هلدینگ بین المللی کارینا برگزار کرد؛ مراسم تقدیر از پرستاران
هلدینگ بین المللی کارینا برگزار کرد؛ مراسم تقدیر از پرستاران
خزر: در ایام نفس گیر بحران کرونا که مردم برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس منحوس خود را در خانه حبس کرده و از هم فاصله می گرفتند، این پرستاران ایثارگر بودند که در کنار کادر درمان، مجاهدانه و ایثارگرانه لباس رزم بر تن کرده و با حضور در خط مقدم جبهه سلامت، برای پرستاری از بیماران تا پای جان ایستادند و در این مسیر سخت و دشوار صحنه های باشکوهی از ایثار و حماسه‌ خلق کردند.

به گزارش خزرآنلاین، پنجم جمادی الاولی سالروز ولادت حضرت زینب (س) است، بانویی که پرستاری از حضرت زین العابدین(ع) و دیگر مصیبت زدگان اهل بیت را برعهده داشت، از همین رو، زادروز پرستار کربلا، به عنوان روز پرستار نامیده شد تا فرصتی ارزشمند برای تقدیر از فرشتگان سفیدپوشی باشد که دانش، عشق و عطوفت را به هم آمیخته و با دم مسیحایی خود جانی تازه به بیماران دردمند بخشیده اند.

در ایام نفس گیر بحران کرونا که مردم برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس منحوس خود را در خانه حبس کرده و از هم فاصله می گرفتند، این پرستاران ایثارگر بودند که در کنار کادر درمان، مجاهدانه و ایثارگرانه لباس رزم بر تن کرده و با حضور در خط مقدم جبهه سلامت، برای پرستاری از بیماران تا پای جان ایستادند و در این مسیر سخت و دشوار صحنه های باشکوهی از ایثار و حماسه‌ خلق کردند.

پرستاران در این بحران، همچون پروانه هایی دور بیماران گشتند تا جایی که امروز از میان ۳۲ شهید و جانباخاته عرصه سلامت گیلان؛ پنج پرستار، دو بهیار، یک ماما و یک بهورز تقدیم جامعه شد.

از همین رو، روز پرستار بهانه ای شد تا تقدیری هرچند اندک از مدافعان سلامت در بخش پرستاری انجام شود. اگرچه جامعه پزشکی استان بنا به وظیفه ذاتی خود در چندین بیمارستان و درمانگاه این تقدیر را انجام داد، اما باشکوه ترین برنامه روز پرستار به همت ” هلدینگ بین المللی کارینا ” روز سه شنبه ۲۳ آذرماه با حضور مدیران این هلدینگ بین المللی در گیلان، شهردار رشت، رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی استان، تنی چند از مدیران کل و البته بیش از ۶۰۰ پرستار در سالن اجنماعات شهدای نیروی انتظامی در رشت برگزار شد.

سیدامیرحسین علوی شهردار رشت که در این مراسم حضور داشت، ضمن برشمردن ویژگی های بارز از ایثار و فداکاری حضرت زینب که در عملکردهای پرستاران تجلی پیدا کرده است، گفت: پرستاران در سخت ترین لحظات زندگی اقشار مختلف مردم در کنار آنان هستند و خدمت ارائه می‌کنند و این همان جنبه مهم کار و شخصیت کاری پرستاران است. وی با تاکید بر اینکه پرستاران و مدافعان سلامت برای مقابله با کرونا و کمک به بیماران حتی از جان خود هم گذشتند، افزود: این ایثار و فداکاری پرستاران و کادر بهداشت و درمان به هیچ عنوان قابل جبران نیست اما امروز در این مراسم همه آمدند که بگویند در کنار شما هستند.علوی اضافه کرد: یکی از حوزه‌های کاری مجموعه مدیریت شهری به عنوان یک دستگاه خدمتگذار و خدمت‌ رسان، انجام فعالیتها و تکالیف اجتماعی است و شهرداری رشت مایل است که این جنبه از فعالیتهایش را گسترش بدهد.

دکتر ارسلان سالاری رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم در سخنانی با تقدیر از تلاش های شبانه روزی پرستاران به ویژه در بحران کرونا، اظهار کرد: در دوران همه گیری کرونا در گیلان بیش از ۸۲ هزار بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند و به بیش از ۴۰۰ هزار بیمار سرپایی در مراکز درمانی و بیمارستانی، خدمات ارایه شد که زحمات پرستاران در این دوران بسیار قابل توجه است. وی با اشاره به ایثار و در میدان ماندن پرستاران در بحران کرونا، افزود: در طول دوران کرونا که بسیاری از مردم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا در منازل ماندند، پرستاران همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس پا به میدان گذاشتند و در این نبرد، تعدادی از پرستاران و خانواده هایشان مبتلا به کووید شده و تعدادی نیز به خیل شهدای سلامت پیوستند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به عدم تناسب بین تعداد بیماران بستری و پرستاران، خواستار برقراری این تناسب توسط مسوولان‌ ارشد کشور شد و افزود: حقوق و مزایای پرستاران نیز با توجه به نوع قراردادهایشان متمایز است که باید در این زمینه، عدالت برقرار شود.

گفتنی است؛ در این مراسم ، علاوه بر اجرای برنامه های شاد و متنوع از جمله هنرنمایی بیژن لرد خواننده پرانرژی کشورمان؛ از بیش از ۳۰۰ پرستار نمونه در سال جاری با اهدای لوح یادبود و شاخه گل تقدیر شد.

در این مراسم، علاوه بر شهردار رشت و رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ دکتر جمشید محمدی مدیرکل بیمه سلامت استان، دکتر پیمان اسدی رییس اورژانس گیلان، حجه الاسلام اسماعیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، رییس نظام پرستاری استان، طاهره زادصفت مدیر پرستاری دانشگاه، اساتید و دانشجویان حضور داشتند.

اما اینکه یک هلدینگ بین المللی که در عرصه خدمات سرمایه گذاری و گردشگری داخل و خارج از کشور فعال است، چرا بر خود فرض و واجب دانست تا از پرستاران تقدیر نماید در نوع خود قابل توجه است، از همین رو مهدی اکبری شریفی مدیرعامل هلدینگ بین المللی کارینا در گفتگو با خبرنگار خط اول در این خصوص اظهار داشت: هر انسانی علاوه بر وجه شغلی و تخصص خود، یک وجهه اجتماعی نیز دارد، به همین دلیل، مدیریت هلدینگ تصمیم گرفت، بنا به رسالت اجتماعی خود در روز پرستار، از پرستاران که در خط مقدم مبارزه با کرونا بودند و حتی شهیدانی نیز به این عرصه تقدیم کردند در حد وسع و توان خود تقدیر نماید.

وی افزود: اگرچه ارج و قرب خدمات پرستاری با هیچ معیاری قابل سنجش نیست اما به رسم چنین مراسماتی به قید قرعه، به شش نفر از پرستاران، تور گردشگری رایگان کیش، قشم و مشهد را اهدا کردیم و البته ۲۸ پرستار دیگر هم از تخفیف پنجاه درصدی این تور برخوردار شدند.

مدیرعامل هلدینگ بین المللی کارینا ادامه داد: همه شش هزار پرستار استان گیلان نیز می توانند از تخفیف ۲۵ درصد این تورهای گردشگری بهره مند شوند و مابقی هزینه ها را طی یک سال، به صورت اقساط، به یکی از بانک های قرض الحسنه کشور پرداخت نمایند.

اما اکبری شریفی گله ای هم از دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان کرد و گفت: اگرچه جا دارد از حضور پررنگ رییس و سایر معاونین و مدیران ستادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این مراسم تقدیر نمایم اما این حضور، خالی از مشارکت جدی بوده است.

وی افزود: واقعیت این است که دانشگاه علوم پزشکی تلاش زیادی در تهیه لوح یادبود برای پرستاران نمونه انجام داده است اما تمام برنامه ریزی ها و هزیه های مراسم را هلدینگ کارینا متقبل شده است و دانشگاه به عنوان متولی اصلی جامعه پرستاری فقط نظاره گر بوده است.

مدیرعامل هلدینگ کارینا با این حال تصریح کرد: هدف و غایت نهایی تقدیر از جامعه پرستاری و قشر زحمتکش مدافعین سلامت بود که به خوبی هر چه تمام تر انجام شد و افتخار آن برای همشهریان ماست که از حافظان سلامت آنها به خوبی تقدیر شد.

 

هلدینگ بین المللی کارینا برگزار کرد؛ مراسم تقدیر از پرستاران

هلدینگ بین المللی کارینا برگزار کرد؛ مراسم تقدیر از پرستاران

هلدینگ بین المللی کارینا برگزار کرد؛ مراسم تقدیر از پرستاران

هلدینگ بین المللی کارینا برگزار کرد؛ مراسم تقدیر از پرستاران

هلدینگ بین المللی کارینا برگزار کرد؛ مراسم تقدیر از پرستاران

هلدینگ بین المللی کارینا برگزار کرد؛ مراسم تقدیر از پرستاران