همزمان با دهه فجر؛ بهره برداری از پروژه آبرسانی به گوراب زرمیخ | ارتقاء کمی و کیفی آب شرب
همزمان با دهه فجر؛ بهره برداری از پروژه آبرسانی به گوراب زرمیخ | ارتقاء کمی و کیفی آب شرب
خزر: همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر، پروژه آبرسانی به گوراب زرمیخ با حضور استاندار گیلان و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

به گزارش  خزرآنلاین، پروژه‌های حوزه آب شهرستان صومعه سرا، همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور استاندار گیلان و نماینده مردم شریف صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

 مدیرعامل این شرکت با تشریح پروژه‌های قابل افتتاح و بهره برداری در ایام مبارک دهه فجر گفت: ۳۰ پروژه به ارزش ۵۸۵ میلیارد ریال تقدیم مردم عزیز استان گیلان خواهد شد.

سیدمحسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اشاره به سیاست این شرکت در اجرای پروژه‌ها تصریح کرد: هدف از اجرای این پروژه‌ها، افزایش جمعیت بهره‌مند از خدمات این شرکت و همچنین افزایش پایداری خدمات و ارتقاء کمی و کیفی خدمات آبرسانی می‌باشد.

وی با برشمردن ۳۰ پروژه قابل افتتاح و بهره برداری در ایام مبارک دهه فجر، اصلاح و توسعه شبکه آب و فاضلاب، حفر چاه، ساخت مخازن و آبرسانی به مناطق مختلف روستایی در استان گیلان را از اهم آن‌ها دانست و افزود: با تلاش و کوشش شبانه روزی انجام شده، خط انتقال آبرسانی به گوراب زرمیخ امروز وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

مدیرعامل آبفای گیلان هدف از اجرای این خط را، ارتقاء کمی و کیفی آب شرب مورد نیاز مردم منطقه عنوان کرد و گفت: در شهر صومعه سرا با تکمیل رینگ آب شهر مردم از فشار مناسب آب در شبکه توزیع بهره‌مند خواهند شد و در ۴ روستای دوگور، طاهرگوراب، ضیابر و اباتر خدمات مربوط به اصلاح و توسعه شبکه انجام شد که بصورت همزمان وارد مدار بهره برداری می‌شود.

مهندس حسینی در ادامه با بیان اینکه تصفیه فاضلاب اهمیت بسیار زیادی برای حفظ محیط زیست دارد خاطرنشان کرد: باتوجه به همجواری شهرستان صومعه سرا با تالاب انزلی و ورود فاضلاب به تالاب، اهمیت تصفیه فاضلاب این منطقه دو چندان است که در سفر ریاست محترم جمهوری به استان گیلان، اعتبار خوبی برای تکمیل فاضلاب شهر صومعه سرا مصوب شده که در حفظ محیط زیست بسیار موثر است.

رئیس هیأت مدیره آبفای گیلان با اعلام خبر انعقاد قرارداد با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع)، اظهار داشت: قراردادی به ارزش ۱۸۰۰ میلیارد تومان برای ۷۱۱ روستا منعقد شده که آبرسانی به ۸۵ روستای فاقد تأسیسات آبرسانی و ارتقاء کیفیت آب ۶۲۶ روستا طی ۳۰ ماه انجام خواهد شد و جمعیت تحت پوشش مناطق روستایی ۹ درصد افزایش یافته و شاخص بهره مندی به ۸۵ درصد خواهد رسید.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از پیگیری استاندار گیلان برای تخصیص اعتبارات مناسب به پروژه‌های فاضلاب، ابراز امیدواری نمود که با اجرای این پروژه‌ها در حفظ محیط زیست اقدامات بسیار موثری صورت پذیرد.

سپس دکتر دلخوش نماینده مردم شریف صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات انجام شده در حوزه تأمین آب شهرستان صومعه سرا، خواستار اولویت بخشی به آبرسانی به ۸ روستای منطقه تولمات و همچنین رفع مشکلات فاضلاب گوراب زرمیخ شد.

در ادامه دکتر اسدا… عباسی استاندار گیلان از تلاش مجموعه آبفای گیلان برای اجرای پروژه‌ها تقدیر نمود و گفت: به نمایندگی از دولت مردمی سیزدهم، آستین همت را بالا زده‌ام و برای رفع مشکلات، از همه آحاد جامعه و مسئولان همیاری می‌طلبیم و مدیران نیز باید با سرعت و جدیت بیشتر همراهی نمایند.

۰/۵ (۰ نظر)