واریانس مدیریتی، بلای جان توسعه در همه ابعاد
واریانس مدیریتی، بلای جان توسعه در همه ابعاد

هنوز چند روزی از انتخاب سید امیرحسین علوی امندانی بعنوان شهردار رشت نگذشته بود که زمزمه هایی مبنی بر تمایل وی در خصوص ایجاد تغییرات اساسی در حوزه اداری و مالی شهرداری رشت به گوش رسید و در واقع هنوز مهر تایید حکم ایشان از سوی وزارت کشور خشک نشده بود که جناب شهردار در […]

هنوز چند روزی از انتخاب سید امیرحسین علوی امندانی بعنوان شهردار رشت نگذشته بود که زمزمه هایی مبنی بر تمایل وی در خصوص ایجاد تغییرات اساسی در حوزه اداری و مالی شهرداری رشت به گوش رسید و در واقع هنوز مهر تایید حکم ایشان از سوی وزارت کشور خشک نشده بود که جناب شهردار در اقدامی به زعم خویش جهادی و به زعم تحلیلگران انتحاری دستور کسر اضافه کار پرسنل را صادر کرد.

امری که به ذاءقه هیچکس خوش نیامد و حتی نزدیکترین دوستان شهردار را از وی آزرده خاطر ساخت.

در فضای پر التهاب کنونی اقتصادی کشور و موج تورمی و افزایش لجام گسیخته قیمت ها، کارکنان شهرداری رشت بسیار امیدوار بودند تا با انتخاب یک شهردار بومی ، جوان و باهوش که خود سه دوره عضو شورای اسلامی شهر بوده و دو سال متمادی نیز ریاست آنرا بر عهده داشته و صد البته با تمام ابعاد، زوایا و احوالات شهرداری و کمیسیونها آشناست ، به زودی از بخشی از مشکلات موجود گره گشایی گردیده و بعلاوه در مباحث معیشتی و رفاهی پرسنل نیز اقدامات مفید و شایسته ای صورت پذیرد.

متاسفانه شهردار رشت در گام نخست به بهانه مبارزه با مفاسد اقتصادی نه تنها مشوقی اراءه نکرد بلکه شمشیر برداشته و به قوای خودی لطمه زد و عذر بدتر از گناه انجا بود که در جلسه صحن علنی شورا سخن از اضافه کار نفراتی به میان اورد که در محل کار حاضر نشده و در عین حال اضافه کار ۲۰۰ ساعته دریافت کرده اند.

اگر بنا را بر صحت اظهارات شهردار رشت بگذاریم که در ان نیز تردید وجود دارد، باید از ایشان پرسید گناه همه پرسنل و مخصوصا خدماتی شرکتی شهرداری چیست که از دریافتی آنان نیز کسر نمودید؟؟؟

جناب آقای شهردار آیا شهرداری پادگان است که تنبیه برای همه باشد؟؟

با چه هدف و استدالی دستور کسر حق و حقوق کارگرانی را صادر نمودید که مجموع دریافتی انها در این فضای متشنج اقتصادی به شش میلیون تومان هم نمیرسید؟؟

بخشی از این کارگران بعضا تا دوازده ساعت در شبانه روز مشغول کار بوده و حتی تا پاسی از شب مشغول پذیرایی از شما در جلسات هستند.

آنهایی که در فیش حقوقی شان هیچ آیتمی بجز حقوق و اضافه کار وجود نداشته و از هرگونه آیتم تشویقی و انواع تفاوت های تطبیق و ترمیم و غیره بی بهره اند!!!!

جناب آقای علوی مشخص نیست منشاء این تصمیم شما کجا بود اما هرکس که به شما مشاوره داد میبایست این نکته را یاداوری میکرد که :(( تیغ تیزی گر به دستت داد چرخ روزگار ، هر چه میخواهی ببر اما مبر نان کسی!!!))

ورود مستقیم شخص شهردار رشت به سفره کارگری باعث ایجاد خشم و نفرت گردیده و تدریجا موجب سلب اعتماد و حتی کاهش انگیزه های پرسنل تحت امر در اراءه خدمت و خدای ناکرده استفاده از روش های میانبر و نامتعارف به منظور ترمیم حقوق از دست رفته خواهد شد.

علوی خوش سیما در اوج محبوبیت قرارداشت. اما اینگونه خطاهای تاکتیکی وی را قطعا از مسیری که برای خود پیش بینی نموده دور ساخته و باید گفت این انحراف از معیار( واریانس) مدیریتی لطمه جبران ناپذیری به وجهه نامبرده خواهد زد و در دراز مدت آثار مخرب بسیاری بر وی خواهد داشت.

انحراف در مدیریت نهایتا موجب فاصله گرفتن از اهداف بوده و شخص مدیر را در هر مقام و جایگاهی که باشد به تدریج از عرصه سیاست حذف خواهد کرد.

به شهردار رشت پیشنهاد میکنیم تا دیر نشده و دست اراده ملت فرصت خدمت را از وی سلب ننموده اند، سیاست های ریاضت اقتصادی و مبارزه با مفاسد خویش را در عرصه دیگری همچون قراردادها ، مزایدات و مناقصات جستجو نموده و از دست بردن بر سفره شریف ترین اقشار جامعه بپرهیزد.

کرسی خدمت شمشیر دولبه ایست که هم محبوبیت و هم نفرت در پی دارد و چقدر خوب آنجا که فرصت داریم بر قلبها حکومت کنیم.

سرباز ولایت خادم ملت
آیت

بیشتر بخوانید:
شهرسازی؛ یک وزارتخانه نیست!
  • نویسنده : محمدرضا ( آیت) ثابت