واژگونی قطار در محور قزوین به رشت/ قطار مسافربری «گیلان-مشهد» از ریل خارج شد
واژگونی قطار در محور قزوین به رشت/ قطار مسافربری «گیلان-مشهد» از ریل خارج شد
خزر: علت حادثه احتمالاً بر اثر سهل‌انگاری سوزن‌بان بوده است و در حال حاضر تمامی عوامل امدادی و نیروی انتظامی در محل حادثه حضور دارند.

به گزارش خزرآنلاین، قدرت‌الله مهدیخانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: حدود ساعت ۱۹:۴۵ چهارشنبه شب ۲۸ آبان قطار مسافربری «گیلان-مشهد» بعد از ایستگاه یزدرود حوالی شهر کوهین از ریل خارج شده و با قطار باری برخورد کرده است.

وی ادامه داد: علت حادثه احتمالاً بر اثر سهل‌انگاری سوزن‌بان بوده است و در حال حاضر تمامی عوامل امدادی و نیروی انتظامی در محل حادثه حضور دارند.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین اعلام کرد: بر اثر این حادثه پنج نفر دچار مصدومیت سطحی شدند که توسط عوامل امدادی و اورژانس به مراکز درمانی منتقل خواهند شد.

سهیل سلطانی، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین نیز در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: تکنسین‌های اورژانس به محل حادثه رسیده‌اند، ظاهراً آسیب جدی وارد نشده است اما بررسی بیشتر در این زمینه ادامه دارد.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی قزوین بیان کرد: به منظور امدادرسانی به حادثه یک اتوبوس آمبولانس، هفت آمبولانس اورژانس با ظرفیت حمل ۳۰ تا ۴۰ بیمار به محل اعزام شده است و اطلاعات دقیق‌تر در آینده اطلاع رسانی می‌شود.

موسوی معاون مسافری راه آهن نیز گفت: قطار مسافری رشت به مشهد مقدس در ساعت ۱۹:۱۰ دقیقه با سازمانی که ۲ عدد دیزل به شماره های ۱۵۰۷ و ۱۶۲۰ در ایستگاه راه آهن کوهین وارد خط مسافری شده و با واگنی که در آنجا متوقف بوده برخورد می کند.

وی اظهار داشت: هنگامی که قطار وارد ایستگاه مسافری می شود سرعت خود را کم می کند و همین موضوع باعث وقوع این حادثه شد.

موسوی گفت: خوشبختانه به هیچ کدام مسافران آسیبی وارد نشده و تا چند دقیقه دیگر دیزلی که برای امداد ارسال شده بود جایگزین شده و مسافران به مقصد خود هدایت می شوند.

*تصویر تزیینی است

بیشتر بخوانید:
بازرسی استان گیلان خبر داد: تعقیب کیفری خریداران رشت الکتریک/ گزارش تقدیم دادگاه شد