واکاوی ارتباط اسماعیل خلیل زاده با شرکت صنایع ابریشم گیلان
واکاوی ارتباط اسماعیل خلیل زاده با شرکت صنایع ابریشم گیلان
خزر: به موجب صورتجلسه اول تیرماه 1383 هیات مدیره شرکت صنایع ابریشم گیلان، اسماعیل خلیل زاده کلنگستانی به عنوان مدیرعامل و فریبرز خلیل زاده کلنگستانی به عنوان نائب رئیس هیات مدیره شرکت صنایع ابریشم گیلان انتخاب می شوند. 

به گزارش خزرآنلاین، یکی از مواردی که در جریان سفر یک روزه آیت الله رئیسی به گیلان مطرح شد، مباحث مربوط به شرکت صنایع ابریشم گیلان بود.

رئیس قوه قضاییه در نشست تخصصی احیای حقوق عامه که در رشت برگزار شد، با اشاره به سخنان یکی از اعضای حاضر در این جلسه در رابطه با اراضی شرکت ابریشم گفت: سندی که گفته شد در سال ۸۲ در مورد اراضی شرکت ابریشم به طور غیرقانونی گرفته شده، باید ابطال شود. سند غیرقانونی که با زد و بند گرفته شده، حتما باید ابطال شود و از همکاران قضایی می‌خواهم که با شجاعت در مورد اینگونه مسائل برخورد کنند. کار معمولی را همه انجام می‌دهند؛ مهم انجام دادن کار ویژه است. مسئله کارخانه ابریشم را به طور جدی دنبال کنید. (به نقل از خبرگزاری رسمی قوه قضاییه)

آیت الله رئیسی با بیان اینکه فساد را باید دنبال و ریشه کن کرد، ادامه داد: ما معتقدیم فساد در هر کجا که باشد، باید دنبال شود. سندی که غیرقانونی گرفته شده، سندی که معلوم است با زد و بند گرفته شده، دادگستری شناسایی کند، تحقیق کند، اگر برایش احراز شد، حتما سند باید ابطال شود و دوستان هم بدانند که این مساله و برادرانمان در بخش پیشگیری که من از همت شما تشکر می کنم، با شجاعت در این مسائل بیاستید. کار معمولی را که همه انجام می دهند، مهم کار ویژه است. کار ویژه است که نگاه ویژه وجود مقدس حضرت ولی عصر به انسان را به دنبال دارد. کار ویژه است که در واقع یک اتفاقی در زندگی انسان می افتد.

چه بر سر شرکت ابریشم گیلان آمد؟ 

خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال می نویسد: شرکت صنایع ابریشم گیلان، واقع در شهرستان صومعه‌سرا در سال ۱۳۶۲ در زمینه تولید نخ ابریشم با ظرفیت اسمی ۱۰۴ تن در سال، با اشتغال حدوداً ۳۰۰ نفر در زمینی به مساحت ۱۸ هکتار به‌عنوان یکی از واحدهای بزرگ کشور فعالیت خود را آغاز کرد. سهامداران عمده این شرکت، بانک صنعت و معدن بودند که طبق اعلام شرکت گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند (هلدینگ وابسته به بانک صنعت و معدن) در دهه ۸۰ و در زمان تصدی سلطانی فر بر استانداری گیلان، واگذار شد. 

شرکت صنایع ابریشم گیلان در روزنامه رسمی!

جستجو در آگهی های روزنامه رسمی نشان می دهد به موجب صورتجلسه اول تیرماه ۱۳۸۳ هیات مدیره شرکت صنایع ابریشم گیلان، اسماعیل خلیل زاده کلنگستانی به عنوان مدیرعامل و فریبرز خلیل زاده کلنگستانی به عنوان نائب رئیس هیات مدیره این شرکت انتخاب می شوند. 

اسماعیل خلیل زاده کلنگستانی

 

قابل تامل آن که بر طبق آخرین آگهی های تغییرات شرکت موجود در پورتال روزنامه رسمی (در لحظه نگارش این گزارش)، همچنان نام خلیل زاده کلنگستانی در شرکت صنایع ابریشم گیلان به چشم می خورد به نحوی که هم اکنون، مدیرعامل این شرکت فریبرز خلیل زاده کلنگستانی است که نسبت فامیلی با اسماعیل خلیل زاده کلنگستانی دارد. 

 

اسماعیل خلیل زاده

َرکت صنایع ابریشم

 

اسماعیل خلیل زاده کلنگستانی کیست؟ 

نامش در آگهی های روزنامه رسمی علاوه بر شرکت ابریشم گیلان، در شرکت هتل گیلان هم به چشم می خورد. شرکت هتل گیلان هم مالک علامت هتل کادوس است. هتل کادوس هم که نامی شناخته شده برای شهروندان رشتی و گیلانی محسوب می شود! 

اسماعیل خلیل زاده همچنین پدر میلاد خلیل زاده است. 

میلاد خلیل زاده