تاملی بر ارتباط محمدحسین قربانی و شرکت انبوه سازان آرش
تاملی بر ارتباط محمدحسین قربانی و شرکت انبوه سازان آرش
خزر: اگرچه عرض تبریک به یک عضو جدید هیات مدیره آن هم از سوی شرکت فعال در منطقه آزاد انزلی، چندان عجیب نیست اما آن چه که بر اهمیت موضوع می افزاید اینست که بدانیم آرش تقی پور (مدیرعامل شرکت انبوه سازان آرش) چند وقتی است که به عنوان عضو شورای اجرایی هلال احمر شهرستان آستانه اشرفیه برگزیده شده است.

به گزارش خزرآنلاین، شرکت انبوه سازان آرش منطقه آزاد انزلی چند وقتی است که با تبلیغات فراوان در سطح شهر و استان و استفاده از سلیبریتی های شناخته شده در آن، حسابی در اذهان جستجوگر شهروندان رشتی و گیلانی جا باز کرده است.

بنا به آن چه در پورتال رسمی این شرکت آمده، انبوه سازان آرش به مدیریت و سرمایه گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۵ سال است که در حوزه ساخت و ساز شهرک های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت بوده و تاکنون اقدام به طراحی و ساخت بیش از ۱۰۰۰ واحد مسکونی در قالب شهرک های ویلایی و غیر شهرکی نموده است. با این حال و در کنار این کارنامه درخشان، طی روزهای گذشته و به خصوص پس از انتصابات اخیر در هیات مدیره منطقه آزاد انزلی، نام این شرکت به طرز متفاوتی از گذشته به برخی رسانه ها کشیده شده است. 

بیست و دوم شهریور ماه گذشته بود که محمدحسین قربانی، نماینده سابق مردم آستانه در مجلس شورای اسلامی به عضویت هیات مدیره منطقه آزاد انزلی درآمد. وی به مدت سه سال جایگزین وحید طالب پور امیرهنده شد. این انتصاب در حالی به وقوع پیوست که قربانی تنها چند روز قبل از آن و در گفتگو با خبرنگار کاشف اسرار، ادعای عضویتش در هیات مدیره منطقه آزاد انزلی را شایعه دانسته و گفته بود: اگر بخواهند بنده را به جای «وحید طالب پور امیر هنده» منصوب کنند به دلیل این که این عضو فعلی (وحید طالب پور) همشهری بنده است، نخواهم پذیرفت.

با این حال تنها چند روز فرصت لازم بود تا نه تنها این شایعه رنگ واقعیت به خود بگیرد بلکه قربانی بر خلاف ادعای خود، منصب همشهری اش را هم تصاحب کند! (اینجا را بخوانید)

انبوه سازان آرش و محمدحسین قربانی

اخیرا تصویری در فضای مجازی منتشر شده که حکایت از نصب بنر تبریک به محمدحسین قربانی از سوی شرکت انبوه سازان آرش دارد. بنری که در آن، مسئولان این شرکت انتصاب بجا و شایسته محمدحسین قربانی را به عنوان عضو موظف هیات مدیره منطقه آزاد انزلی به او تبریک می گویند. 

انبوه سازان آرش

اگرچه عرض تبریک به یک عضو جدید هیات مدیره آن هم از سوی شرکت فعال در منطقه آزاد انزلی، چندان عجیب نیست اما آن چه که بر اهمیت موضوع می افزاید اینست که بدانیم آرش تقی پور (مدیرعامل شرکت انبوه سازان آرش) چند وقتی است که به عنوان عضو شورای اجرایی هلال احمر شهرستان آستانه اشرفیه برگزیده شده است.

آرش تقی پور

فارغ از اصالت آستانه ای تقی پور، ذکر چند نکته در این میان خالی از لطف نیست: 

اولا: حداقل در پورتال رسمی شرکت انبوه سازان آرش و در قسمت معرفی مسئولان آن، رزومه ای مبنی بر سابقه فعالیت آرش تقی پور در حوزه هلال احمر به چشم نمی خورد اگرچه ممکن است قبلا فعالیت ها و سوابقی در این زمینه داشته باشد. 

دوما: تقی پور دقیقا عضو شورای اجرایی هلال احمر در همان شهرستانی می شود که محمدحسین قربانی در گذشته ای نه چندان دور کرسی نمایندگی اش را در دست داشته است. حتی در مراسم اهدای اعتبارنامه تقی پور، قربانی هم حضور دارد. 

آرش تقی پور هلال احمر

سوما: قربانی هم اکنون عضو هیئت‌مدیره هلال‌احمر استان گیلان بوده و اساسا از تصمیم گیران در این جمعیت به شمار می رود. به عبارتی تقی پور به عضویت شورای اجرایی نهادی در می آید که محمدحسین قربانی از اعضای هیئت‌مدیره آن در گیلان است. 

چهارما: قربانی هم اخیرا به عضویت موظف هیات مدیره منطقه آزاد انزلی درآمده است. یعنی همان منطقه ای که شرکت انبوه سازان آرش بیش از ۱۵ سال است که در زمینه ساخت و ساز شهرک های ویلایی در آن حوزه مشغول به فعالیت است و البته از خوشنامی و اعتبار بسیار خوبی در آن جا برخوردار است. 

با این همه، ممکن است حضور تقی پور در بدنه هلال احمر (جمعیتی که قربانی در آن به خوبی شناخته شده و عضو هیئت‌مدیره آن در استان می باشد) و عضویتش در شورای اجرایی هلال احمر آستانه اشرفیه (همان شهری که قربانی قبلا نماینده آن بوده) و انتصاب قربانی به عنوان عضو هیات مدیره منطقه آزاد انزلی (همان منطقه ای که انبوه سازان آرش در آن بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت درخشان دارد) همه و همه کاملا تصادفی باشد و حتما سطح ارتباط این دو شخصیت حقیقی و حقوقی، کاملاٌ قانونمند و در چارچوب قانون است.