واکاوی علت برکناری مهرداد پازوکی توسط امیرمحمدپوری؛ رطب خورده منع رطب چون کند؟!
واکاوی علت برکناری مهرداد پازوکی توسط امیرمحمدپوری؛ رطب خورده منع رطب چون کند؟!
خزر: با دقت در اظهارات پازوکی باید پرسید آیا انتشار انتقاد از انتصابات سفارشی توسط سایت دیارمیرزا در حالی صورت می گیرد که صاحب امتیاز این سایت در گذشته ای نه چندان دور، خودش یک مدیر شهرستانی را به خواست نماینده وقت لنگرود برکنار کرده است؟!

به گزارش خزرآنلاین، سایت دیارمیرزا متعلق به امیر محمدپوری، خواهرزاده نماینده سابق رشت اخیرا در مطلبی از قول یکی از مربیان ورزشی به انتقاد از عزل و نصب های سیاسی و انتصاب و برکناری افراد به سفارش نمایندگان و فرمانداران و … پرداخته است. 

آن چه که دیارمیرزا به آن انتقاد کرده حقیقی غیرقابل کتمان است. متاسفانه بسیاری از نمایندگان و مسئولان سیاسی در کوچکترین عزل و نصب های درون استانی و شهرستانی دخالت کرده و عده ای از مدیران هم احتمالاً برای حفظ مناصب خود به بله قربان گوی محض این افراد تبدیل شده اند. 

در همین راستا و با توجه به انتقادات درست سایت دیارمیرزا، بد نیست نگاهی به دوران مدیریت امیر محمدپوری بر اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان داشته و به بازخوانی ماجرای برکناری مهرداد پازوکی از ریاست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود بپردازیم. 

بیشنر بخوانید: جوانانِ دولت تدبیر و امید! – قسمت اول: امیر محمدپوری

امیرمحمدپوری در گذشته ای نه چندان دور و در زمان حضور دایی اش در کسوت نمایندگی مجلس، به مدیرکلی کتابخانه های عمومی استان گیلان دست می یابد. فارغ از علت انتصاب و نحوه مدیریت وی بر این نهاد فرهنگی تاثیرگذار، یکی از اقداماتی که برای مدتی محمدپوری را به سوژه اول رسانه ها تبدیل کرد، برکناری مهرداد پازوکی از ریاست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود بود. اما علت این برکناری چه بود؟ 

مهرداد پازوکی در بخشی از گفتگویش با خبرنگار خزرآنلاین، علت برکناری خود را اختلاف نظرش با نماینده وقت لنگرود می داند و می گوید: از مدت ها قبل نماینده وقت لنگرود به دنبال استخدام فردی در مجموعه کتابخانه های عمومی لنگرود بود که به علت نداشتن رشته تحصیلی مرتبط، بنده با به کارگیری این فرد مخالف بودم. البته تمام تلاشم را کردم تا مانع از به کارگیری این خانم که گویا پدرش در ستاد انتخاباتی نماینده وقت لنگرود فعالیت می کرده، بشوم و همین موضوع باعث ایجاد اختلاف نظر بین بنده و نماینده وقت لنگرود شد. 

وی می افزاید: با این حال هیچ یک از مدیران قبلی اداره کل کتابخانه های عمومی استان یعنی آقایان احمدپور و جانعلی پور بنده را به علت مخالفت با نماینده وقت برکنار نکردند اما آقای محمدپوری بنده را برکنار کرد! 

وی علت برکناری خود توسط محمدپوری را مرتبط با اختلاف نظرش با نماینده وقت لنگرود و به درخواست وی دانسته و می گوید: کما اینکه مدتی هم بعد از برکناری بنده، جناب لاهوتی، در اظهاراتی ضمن تعریف و تمجید از عملکرد آقای محمدپوری مدعی شد که محمدپوری در مدت یک سال به اندازه ۱۰ سال کار کرده است! 

با دقت در اظهارات پازوکی این سوال به ذهن خطور می کند که مگر می شود از یک سو، سایت متعلق به امیر محمدپوری از قول یک مربی ورزشی به انتقاد از مدیرانی بپردازد که بنا به نظر نماینده ها دست به عزل و نصب های سفارشی می زنند و از سوی دیگر، خود محمدپوری در زمان مدیریتش بر اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، رییس کتابخانه لنگرود را به علت اختلاف نظرش با نماینده لنگرود و به خواسته او برکنار کند؟! 

با دقت در اظهارات پازوکی باید پرسید آیا انتشار انتقاد از انتصابات سفارشی توسط سایت دیارمیرزا در حالی صورت می گیرد که صاحب امتیاز این سایت در گذشته ای نه چندان دور، خودش یک مدیر شهرستانی را به خواست نماینده وقت لنگرود برکنار کرده است؟!

در این میان، بازخوانی این ضرب المثل ارزشمند هم خالی از لطف نیست. رطب خورده منع رطب چون کند؟! 

بیشتر بخوانید:
سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن فعال شد