سالمندان بالای ۸۰ سال جهت واکسیناسیون کرونا تلفنی دعوت می‌شوند
سالمندان بالای ۸۰ سال جهت واکسیناسیون کرونا تلفنی دعوت می‌شوند
خزر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر دنبال کردن اخبار حوزه سلامت از مراجع رسمی، گفت: جهت واکسیناسیون سالمندان، مراقبان سلامت برای مراجعه آن‌ها به پایگاه، تماس خواهند گرفت.

به گزارش خزرآنلاین، آبتین حیدر زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز واکسیناسیون عمومی سالمندان بالای ۸۰ سال علیه بیماری کرونا در گیلان، اظهار کرد: واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال که همه‌ روزه با فراخوان مراقبان بهداشت طی تماس تلفنی صورت می‌گیرد، در مراکز تعیین‌ شده در سطح استان از روز گذشته در استان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه اخبار رسمی بهداشت و درمان در شرایط کنونی صرفاً باید از طریق رسانه‌های رسمی و سایت دانشگاه علوم پزشکی گیلان دنبال شود، گفت: شاهد هستیم که در فضای مجازی خبری مبنی بر مراجعه حضوری سالمندان ۸۰ سال و بالاتر به سالن ملوان در فلکه نیروی دریایی منتشرشده که این خبر از اساس کذب بوده و جهت واکسیناسیون سالمندان، مراقبان سلامت برای مراجعه آن‌ها به پایگاه‌های واکسیناسیون ، تماس خواهند گرفت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از  جمعیت بیش از ۵۵ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در استان گیلان خبر داد و افزود: برای واکسیناسیون این جمعیت، محدودیتی در تأمین واکسن کرونا وجود ندارد.

حیدر زاده همچنین با اشاره به واکسیناسیون جانبازان گیلانی علیه کرونا ویروس، بیان کرد: در مجموع، یک هزار و ۶۰۵ نفر از جانبازان ۵۰ درصد به بالا و شیمیایی واکسینه خواهند شد که حدود ۴۰۷ نفر از این افراد در رشت و بقیه در سایر شهرستان‌ها و در مراکز بهداشت منتخب ایمن‌سازی می‌شوند.

بیشتر بخوانید:
مرغ همسایه غاز است؛ نگاهی به وضعیت واکسیناسیون کرونا در ارمنستان