واکسیناسیون ۸۰.۸ درصدی جمعیت بالای ۱۲ سال استان گیلان در نوبت اول
واکسیناسیون ۸۰.۸ درصدی جمعیت بالای ۱۲ سال استان گیلان در نوبت اول
خزر: سخنگوی علوم پزشکی گیلان، از واکسیناسیون ۸۰.۸ درصدی جمعیت بالای ۱۲ سال استان در نوبت اول خبر داد و خاطرنشان کرد: ۳۲.۶ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان نیز دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

به گزارش خزرانلاین، دکتر فردین مهرابیان با تاکید بر لزوم دریافت واکسن کرونا توسط مردم، اظهار کرد: در حال حاضر واکسیناسیون شرط لازم برای پایان اپیدمی کروناست، اما کافی نیست و مردم همچنان نباید عادی انگاری داشته باشند.

وی کاهش دورهمی ها، عدم مسافرت غیر ضرور، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک را در اولویت پیشگیری از کرونا دانست و افزود: هرچقدر رعایت پروتکل های بهداشتی بیشتر شود، نگرانی از موج بعدی کرونا کمتر می شود و هرچقدر رعایت پروتکل ها کاهش یابد، نگران شکل گیری موج ششم هستیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از واکسیناسیون ۸۰.۸ درصدی جمعیت بالای ۱۲ سال استان در نوبت اول خبر داد و خاطرنشان کرد: ۳۲.۶ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان نیز دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

مهرابیان، با اشاره به واکسیناسیون دانش آموزان بالای ۱۲ سال استان، یادآور شد: ۷۴ درصد دانش آموزان مقطع متوسطه اول و دوم نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کردند و فرایند واکسیناسیون با سرعت و دقت ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در مجموع بیش از یک میلیون و ۷۲۵ هزار گیلانی علیه ویروس کرونا واکسینه شدند، گفت: با افزایش شمار پایگاه‌های واکسیناسیون در گیلان شرایط برای نوبت دهی بسیار آسان شده و مردم برای پیشگیری از بیماری بهتر است واکسیناسیون را جدی بگیرند.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، از بستری شدن ۷۵ بیمار جدید کرونایی در سطح استان طی شبانه روز گذشته خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر ۳۳۵ بیمار کرونایی بستری داریم که حال ۷۹ نفر بد است.