واکنش کم رمق فرمانداری رشت به تعیین تکلیف رمضانپور برای فرماندار!
واکنش کم رمق فرمانداری رشت به تعیین تکلیف رمضانپور برای فرماندار!
خزر: بین واکنش معاون سیاسی فرمانداری رشت با نوع بیان رمضانپور، تناسبی وجود نداشت. توجه به اظهارات رییس شورای شهر رشت چنین به ذهن متبادر می کند که وی خود را بالاتر از فرماندار و در جایگاه معاون سیاسی یا حتی جایگاه استاندار دیده و ضمن اشاره مستقیم به جایگاه فرماندار رشت، می گوید که به او تذکر می دهم که حق ندارد به صرف گزارش یک نهاد نظارتی در مورد افراد اظهارنظر کند! 

به گزارش خزرآنلاین، در یکصد و نود و سومین جلسه علنی شورای شهر رشت بود که احمد رمضانپور نرگسی با اشاره به وجود برخی مشکلات اساسی در عرصه انتخابات که مانع از تحقق منویات مقام معظم رهبری می‌شود، گفت: بنده به آقای فرماندار تذکر می‌دهم، به اینکه به صرف گزارش یک نهاد نظارتی حق ندارد در مورد افراد اظهارنظر کند! 

این اظهارات رمضانپور که تلویحاً نوعی تعیین تکلیف برای فرماندار رشت محسوب شده و نگاه بالا به پایین وی را نسبت به جایگاه فرمانداری به اذهان عمومی مخابره می کرد، با واکنش کم رمق معاون سیاسی فرمانداری رشت روبرو شد به نحوی که نادر خوارزمی در جلسه با هیات اجرایی انتخابات شهرستان بدون اشاره مستقیم به اظهارات رمضانپور و حتی بدون اینکه نامی از وی بیاورد، گفت: چهره های سیاسی و اجتماعی باید دقت کنند که خدای ناکرده با طرح سخنان احساسی و فراقانونی خود، زمینه دلسردی و بی اعتمادی مردم نسبت به انتخابات را فراهم نکنند‌. (اینجا را بخوانید)

در هر حال در پس این کنش و واکنش سیاسی دو نکته نهفته است: 

نخست آن که بین واکنش معاون سیاسی فرمانداری رشت با نوع بیان رمضانپور، تناسبی وجود نداشت. توجه به اظهارات رییس شورای شهر رشت چنین به ذهن متبادر می کند که وی خود را بالاتر از فرماندار و در جایگاه معاون سیاسی یا حتی جایگاه استاندار دیده و ضمن اشاره مستقیم به جایگاه فرماندار رشت، می گوید که به او تذکر می دهم که حق ندارد به صرف گزارش یک نهاد نظارتی در مورد افراد اظهارنظر کند! 

در مقابل، واکنش فرمانداری رشت، به نظر تناسبی با لحن و نوع بیان رمضانپور ندارد تا آن جا که معاون سیاسی فرمانداری رشت حتی از بردن نام رمضانپور هم اجتناب کرده و صرفا با بیانی خیرخواهانه می گوید: چهره های سیاسی و اجتماعی باید دقت کنند که خدای ناکرده با طرح سخنان احساسی و فراقانونی خود، زمینه دلسردی و بی اعتمادی مردم نسبت به انتخابات را فراهم نکنند‌.

آن تحکم و این تزلزل به قدری مشهود است که ناخودآگاه شنیده ها مبنی بر وجود ارتباط بسیار حسنه فی مابین احمدرمضانپور و محمود قاسم نژاد، معاون سیاسی استانداری گیلان را در اذهان برجسته می سازد.

نکته دوم هم در تاکید احمد رمضانپور به لزوم تحقق منویات مقام معظم رهبری نهفته است. بد نیست به یاد بیاوریم که احمد رمضانپور در گذشته ای نه چندان دور از امضاکنندگان نامه کذایی موسوم به جام زهر به مقام معظم رهبری بوده است. با این حال، این نگرانی رمضانپور را باید به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد که وی در تمام تصمیمات سیاسی و غیرسیاسی خود فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب العین قرار دهد نه آن که صرفا در ردصلاحیت برخی افراد مساله دار به فرمایشات رهبر معظم انقلاب تمسک بجوید.

بیشتر بخوانید:
فروش اوراق سلف نفتی متوقف شد