وضعیت زرد در ۵ شهرستان گیلان | موج ششم کرونا در راه است
وضعیت زرد در ۵ شهرستان گیلان | موج ششم کرونا در راه است
خزر: سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به بازگشت وضعیت زرد در پنج شهرستان این استان، گفت: موج ششم کرونا از همیشه نزدیک تر شده است.

 به گزارش خزرآنلاین، فردین مهرابیان پیش از ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت آمارهای کرونایی در گیلان، اظهار کرد: طی روزهای گذشته روند افزایش تعداد بیماران در استان نگران کننده بوده است.

وی به بازگشت رنگ زرد کرونایی به شهرهای استان گیلان اشاره کرد و افزود: بر اساس اعلام وزارت بهداشت شش شهرستان استان گیلان در وضعیت زرد قرار دارند.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به سویه امیکرون در کشور و ورود به موج ششم، گفت: در حال حاضر شهرستان‌های رشت، آستارا، لنگرود، رضوانشهر، بندر انزلی در وضعیت زرد قرار دارند.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی، پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی ها، استفاده از ماسک، اضافه کرد: در کنار رعایت همه این موارد باید به واکسیناسیون به ویژه دُز سوم توجه ویژه ای انجام شود.

مهرابیان در ادامه با اشاره به اینکه امروز ۴۷۴ پایگاه واکسیناسیون تجمیعی و موردی در سطح استان گیلان فعال است، ادامه داد: شهروندان می‌توانند برای تزریق نوبت اول و دوم واکسن‌های سینوفارم، آسترازنکا، برکت، اسپایکوژن، پاستوکوک، اسپوتنیک و دُز سوم به مردم گیلان اختصاص یافته است.

وی به فعالیت ۲۲۴ پایگاه واکسیناسیون در شهرستان رشت نیز اشاره کرد و افزود: دُز سوم واکسن کرونا امروز در همه مراکز شهرستان رشت تزریق می‌شود.