وقتی ماموران سد معبر شهرداری رشت خود را به ندیدن می زنند! + عکس
وقتی ماموران سد معبر شهرداری رشت خود را به ندیدن می زنند! + عکس
خزر: چگونه ماموران سد معبر شهرداری رشت که بساط یک دستفروش را با قاطعیت از سطح خیابان جمع می کنند، تخلف به این بزرگی را نمی بینند؟!

به گزارش خزرآنلاین، هر از چند گاهی اخبار برخورد سفت و سخت ماموران سد معبر شهرداری ها با دستفروشان به عنوان یکی از ضعیف ترین اقشار جامعه در رسانه های مجازی منتشر می شود. برخوردهایی که گاها با خشونت همراه بوده و معمولا در این میان دستفروشان نه تنها بساط خود را به عنوان اندک سرمایه از دست می دهند، بلکه می بایست ضربات باتوم و مشت و لگد ماموران سد معبر شهرداری را هم به جان بخرند. 

شهرداری رشت هم مستثنی از این قاعده نبوده و در گذشته نه چندان دور برخورد ماموران سد معبر شهرداری رشت با برخی دستفروشان و مقابله به مثل دستفروشان کف خیابان با ماموران سد معبر، حتی جنبه امنیتی هم به خود گرفته است! 

سد معبر شهرداری رشت

با این حال، گویا در این برخوردهای سفت و سخت و خشونت آمیز هم تبعیض حرف اول را می زند به نحوی که اگر فرد یا افراد سد معبر کننده، جز اقشار مرفه جامعه باشند، می توان بر سد معبر و تجاوز آشکار این افراد به حقوق شهروندی چشم پوشی کرد!!

شاهد واضح این مدعا، تصرف بخشی از پیاده راه توسط یکی از مغازه داران در سطح شهر رشت است که علیرغم انتشار چندین باره پیام های مردمی مبنی بر تجاوز آشکار این فرد به حقوق شهروندان، هیچ برخوردی با این فرد صورت نمی گیرد.

البته شنیده های تاییده نشده ای هم مبنی بر نسبت خانوادگی سببی این فرد با یکی از اعضای شورای شهر رشت وجود دارد که خزرآنلاین مستقلا قادر به تایید آن نیست. 

هر چه که هست فردی با دهن کجی آشکار به حقوق شهروندان و بدون واهمه از هر نوع برخورد ماموران سد معبر شهرداری رشت بخشی از شارع عام را به غل و زنجیر کشیده و برای خود فضای اختصاصی ایجاد کرده و هر زمان هم که اراده کند، با بستن دو طرف، مانع عبور مردم می شود. 

باید منتظر ماند و دید بالاخره زور یک شهر و شهرداری بر این تجاوز آشکار به حقوق شهروندی خواهد رسید و بساط این فرد همچون بساط آن دستفروش لب خیابان برچیده خواهد شد یا ماموران سد معبر تنها به سراغ آنانی می روند که …

بیشتر بخوانید:
به همت سازمان سیما،منظر وفضای سبز شهری شهرداری رشت صورت گرفت؛ رنگ و بوی یلدایی رشت