افتتاح سه پارک در دهه فجر؛ از باغ ژاپنی در پارک مفاخر تا فاز دوم پارک گیلانه
افتتاح سه پارک در دهه فجر؛ از باغ ژاپنی در پارک مفاخر تا فاز دوم پارک گیلانه
خزر: سید امیر حسین علوی شهردار رشت گفت: پارک گیلانه، پارک سالار مشکات و باغ ژاپنی تا دهه فجر به بهره‌ برداری خواهند رسید.

به گزارش خزرآنلاین، سید امیر حسین علوی شهردار رشت امروز دوشنبه ۱۳ دی ماه ۱۴۰۰ رویکرد شهرداری به ویژه در دوره مدیریتی جدید را مبتنی بر ایجاد نشاط اجتماعی، توسعه فضاهای سبز و پارک‌ها در سطح شهر برشمرد و اظهار داشت: تامین به موقع اعتبارات و اجرای هر چه سریعتر سه پروژه پارک سالار مشکات، پارک گیلانه و باغ ژاپنی در دستور کار قرار گرفت.

شهردار رشت تصریح کرد: بر همین اساس در حال حاضر عملیات اجرایی پروژه‌های پارک سالار مشکات و باغ ژاپنی در منطقه چهار و پارک گیلانه در منطقه یک به سرعت در حال انجام است و طبق برآوردهای به عمل آمده و بر اساس پیشرفت فیزیکی کار قرار است که در دهه فجر افتتاح و به بهره برداری برسند.

سید امیر حسین علوی ادامه داد: پروژه فاز دوم پارک گیلانه از ۱۹ اسفند سال ۱۳۹۹ با هزینه‌ای بالغ بر ۴۴ میلیارد ریال با هدف افزایش سرانه فضای سبز و فضای تفرجگاهی آغاز شده است. این پارک به مساحت ۴۸۴۸ مترمربع و با ۲۴۳۵ مترمربع فضای سبز در نبش پل توحید به مرحله اجرا درآمده است و پیست دوچرخه سواری مسیر پیاده روی و اسکیت و ست ورزشی از جمله امکانات این پارک می‌باشد.

شهردار رشت در مورد روند اجرای پروژه باغ ژاپنی هم با تاکید بر اینکه این پروژه از تاریخ ۳ تیر سال ۱۴۰۰ در دو فاز در حال اجراست، افزود: از اهداف پروژه باغ ژاپنی که به مساحت ۱۳۰۰ مترمربع در بخشی از پارک مفاخر رشت در حال احداث می‌باشد، می‌توان به رونق گردشگری شهر رشت، ایجاد و توسعه پارکهای عمومی و افزایش سرانه فضای سبز اشاره کرد.

وی با اعلام اینکه پارک سالار مشکات (یخچال طبیعی) سومین پروژه‌ای است که توسط شهرداری و از ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۹ تاکنون در حال اجرا است، یادآور شد: این پروژه به مساحت دو هکتار و هزینه‌ای بالغ بر ۷ میلیارد تومان به پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی رسیده است و مقرر گردیده تا پس از جداره‌سازی پارک، احیای هویت شهری نیز به آن اضافه شود.

 

افتتاح سه پارک در دهه فجر؛ از باغ ژاپنی در پارک مفاخر تا فاز دوم پارک گیلانه

افتتاح سه پارک در دهه فجر؛ از باغ ژاپنی در پارک مفاخر تا فاز دوم پارک گیلانه افتتاح سه پارک در دهه فجر؛ از باغ ژاپنی در پارک مفاخر تا فاز دوم پارک گیلانه افتتاح سه پارک در دهه فجر؛ از باغ ژاپنی در پارک مفاخر تا فاز دوم پارک گیلانه