پایداری شبکه های توزیع برق گیلان با حضور موثر ۱۸۰ اکیپ مجهز عملیاتی
پایداری شبکه های توزیع برق گیلان با حضور موثر ۱۸۰ اکیپ مجهز عملیاتی
خزر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: تمامی شبکه های توزیع برق علیرغم ریزش نزولات جوی و وزش باد شدید با تلاش بیش از ۱۸۰ اکیپ مجهز عملیاتی پایدار است.

به گزارش خزرآنلاین، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ضمن تشکر از صبر و شکیبائی مشترکین و تبیین هدف و رسالت اصلی شرکت توزیع برق استان که همانا افزایش سطح رضایتمندی و مشتری مداری است، اعلام کرد: تمامی شبکه های توزیع برق علیرغم ریزش نزولات جوی و وزش باد شدید با تلاش بیش از ۱۸۰ اکیپ مجهز عملیاتی پایدار است.

هنرمند گفت: با توجه به اعلام هشدار سطح نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی گیلان، جلسه مدیریت بحران با محوریت بارش باران و وزش باد شدید در شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار گردید.

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق گیلان عنوان کرد: با توجه به فعالیت سامانه بارشی و نفوذ جریانات شمالی روی دریای خزر از اواخر وقت روز چهارشنبه ۱۹ آبان ماه سال جاری در استان، تمامی شبکه های برق استان گیلان علیرغم بارش شدید باران ،وزش باد شدید و رانش و لغزش زمین در ارتفاعات پایدار است.

وی با اشاره به اهمیت پایداری شبکه توزیع برق، گفت: از ابتدای سالجاری برنامه های لازم جهت افزایش پایداری شبکه های توزیع برق گیلان صورت پذیرفته تا در زمان وقوع بحران و حوادث غیر مترقبه، مشترکین محترم کمترین میزان ناپایداری در شبکه های توزیع برق را شاهد باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق با اشاره به اجرای طرح های جامع و جهادی در راستای حفظ و ارتقای شبکه توزیع برق افزود: از ابتدای سال گذشته با تلاش بی شائبه و خالصانه همکاران و شناسایی نقاط حساس وحادثه خیز شبکه دو طرح بزرگ شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ،شامل طرح جهادی جایگزینی شبکه های فرسوده با کابل خودنگهدار و افزایش تاب آوری خطوط فشار متوسط، که به ترتیب درفاز اول اجرای این طرح ۱۰۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده با صرف هزینه ۱۲۰میلیارد تومان به کابل خود نگهدار مجهز شد و در فاز دوم نیز ۱۰۰۰ کیلومتر دیگر با اعتبار۱۴۰ میلیارد تومان و همچنین بیش از ۷۰۰ مرحله طرح جهادی افزایش تاب آوری خطوط فشار متوسط در سطح استان اجرا شده است.

هنرمند با برشمردن دیگر اقدامات در جهت پایداری شبکه توزیع برق گفت: اصلاح و بهسازی پایه ها ( تیرهای برق) تعدیل ولتاژ مناطق پر حادثه ، تجهیز امورها و ادارات تابعه بهمراه اکیپ های عملیاتی از جمله اقدامات دیگر این شرکت برای مقابله با بحران های احتمالی بوده است.

وی خاطر نشان کرد چندین مورد گزارش حوادث و اتفاقات شبکه در سطح استان در ۴۸ ساعت گذشته به همکارانمان در واحد فوریتهای برق واصل گردید که در اسرع وقت نسبت به رفع عیب ونقص آن اقدام شد. که از آن جمله می توان به انحراف دو اصله پایه خطوط فشار متوسط در منطقه چالاکش شهرستان املش اشاره کرد که در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به ایمن سازی و تثبیت پایه های فوق بدون هرگونه خاموشی و ناپایداری در شبکه اقدام شد .

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در خصوص درپایان یادآور شد: در هر شرایط مجموعه کارکنان این شرکت خدمتگزار مردم بوده و با همه توان و با بیش از ۱۸۰ اکیپ عملیاتی به همراه تجهیزات کامل، جهت رفع مشکلات احتمالی در شبکه های توزیع برق آماده خدمت رسانی خواهند بود.