پای سازمان بازرسی کل کشور به ایران پوپلین باز شد/وضعیت نامناسب واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان
پای سازمان بازرسی کل کشور به ایران پوپلین باز شد/وضعیت نامناسب واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان
خزر: رئیس سازمان بازرسی کل کشور در نخستین بازدید از شرکت‌ها و مجموعه‌های سرمایه‌گذاری گیلان وارد ایران پوپلین و از نزدیک با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این شرکت و همچنین مشکلات کارگران با خبر شد.

به گزارش خزرآنلاین، در جریان سفر یک‌روزه رئیس دستگاه قضا به گیلان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن درویشان، رئیس بازرسی کل کشور نیز وارد گیلان شد تا با حضور میدانی بخشی از مشکلات استان موردبررسی فوق‌العاده قرار بگیرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در نخستین جریان بازدید خود وارد مجتمع کارخانه‌های ایران پوپلین شد و از خطوط تولید آن بازدید کرد.

ایران پوپلین ازجمله کارخانه‌هایی است که در سایه عدم نظارت و سوء مدیریت در واگذاری‌ها ظرفیت اشتغال و تولید آن به‌شدت کاهش یافت.

درویشان در جمع کارگران ایران پوپلین نیز حاضر شد و به دغدغه‌های آن نیز گوش کرد.

افزایش حقوق و دستمزد، تثبیت و پایداری ظرفیت اشتغال، تزریق سرمایه در گردش و از همه مهم‌تر تعیین تکلیف وضعیت واگذاری کارخانه مهم‌ترین خواسته کارگران ایران پوپلین بود.

بنگاه‌داری مدیران بانکی ایران پوپلین تخلفی آشکار است که تا به امروز دستگاهی نتوانسته مقابله با این تخلف مشهود شرکت هلدینگی زیرمجموعه بانک ملی کند و انتظار می‌رود که بنا بر درخواست کارگران و کارشناسان اقتصادی با سروسامان بخشیدن به وضعیت واگذاری کارخانه به فرد دارای اهلیت به وضعیت این کارخانه رسیدگی شود تا ایران پوپلین به‌روزهای خوب خود برگردد.

 

بیشتر بخوانید:
طرح کمک های مومنانه سبب شد تا نقشه های دشمن علیه ملت ایران نتیجه بخش نباشد

وضعیت نامناسب واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان

حجت الاسلام حسن درویشیان به وضعیت اسفناک برخی از واحدهای تولیدی استان گیلان اشاره و با بیان اینکه متأسفانه بخش قابل توجه‌ای از تجهیزات واحدهای تولید این کارخانه تعطیل شده و خیلی از بخش‌ها غیر فعال بود، افزود: مهم‌ترین مشکل این کارخانه سرمایه در گردش و تجهیزات به روز است.

رئیس سازمان بازرسی کشور ایران پوپلین را یکی از این واحدها عنوان و اضافه کرد: باعث تأسف است که یک چهارم کارخانه بزرگی جون این مجموعه غیر فعال است.

وی ادامه داد: این کارخانه سرمایه گذار عظیمی دارد و امروز از مهم‌ترین مشکلاتش سرمایه در گردش است و روند واگذاری است در صورت تأمین سرمایه در گردش حدود ۸۰ درصد مشکل این کارخانه حل خواهد شد.

درویشیان با تأکید بر پیگیری مشکلات این واحدهای تولیدی و صنعتی، گفت: یکی از واحدهای تولید کننده لوازم خانگی که بازدید شد خوشبختانه مشکلی در تولید نداشته و تنها تخصیص ارز برای ثبت سفارش و دریافت مواد اولیه می‌تواند مشکل این واحد را رفع و زمینه را برای افزایش تولید فراهم کند.

وی با بیان اینکه یکی از معضلات گیلان متأسفانه خصوصاً شهر رشت بحث پسماند بوده که سال‌ها این معضل وجود دارد، ادامه داد: این موضوع زمینه ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی برای این استان را فراهم کرده و به آب‌های سطحی سرایت کرده که قطعاً این موضوع نیز پیگیری خواهد شد.