پرداخت سه میلیارد و پانصد میلیون تومان حق بیمه مددجویان گیلانی
پرداخت سه میلیارد و پانصد میلیون تومان حق بیمه مددجویان گیلانی
خزر: مدیرکل کمیته امداد امام (ره) گیلان از پرداخت سه میلیارد و پانصد میلیون تومان حق بیمه اجتماعی مددجویان تحت حمایت مشمول این طرح به سازمان تأمین اجتماعی در شش ماهه نخست سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش خزرآنلاین، عباس اهرابی گفت: به‌منظور توانمندسازی و رسیدن به درآمد پایدار مددجویان، حق بیمه اجتماعی بیش از ۳۶۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت به سازمان تأمین اجتماعی در ۶ ماهه نخست سال جاری پرداخت شده است.

وی با اشاره به اقدامات این نهاد برای افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ای در بین مددجویان افزود: بیمه شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی نظیر بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی استفاده کنند.

اهرابی اضافه کرد: بیمه اجتماعی شامل سه نوع بیمه اعم از طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حرفه و مشاغل آزاد، بیمه  اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری و بیمه اجتماعی مددجویان از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایر است.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان با بیان اینکه حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان، با هدف بهره‌مندی آن‌ها از مستمری بازنشستگی پرداخت می‌شود، عنوان کرد: با پرداخت حق بیمه اجتماعی، مددجویان می توانند از مزایای بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی برخوردار شوند.

اهرابی، افزود: شرایط دریافت مستمری بازنشستگی برای زنان ۵۵ سال سن و مردان ۶۰ سال سن با سابقه پرداخت حق بیمه حداقل ۱۰ سال است که در سال گذشته ۴۸ نفر از بیمه شدگان از مزایای دریافت مستمری، بازنشستگی و مستمری برای بازماندگان و ازکارافتادگی بهره مند شده اند.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) گیلان در پایان گفت: تاکنون حدود ۴۵۰۰ نفر از مددجویان روستایی مشمول طرح بیمه روستائیان و عشایر بوده که حق بیمه آنان به صورت سالانه توسط کمیته امداد مرکز به صندوق بیمه روستائیان و عشایر واریز می شود و برای سال جاری نیز تاکنون یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در این خصوص واریز شده است

بیشتر بخوانید:
جزئیات هولناک جدید از قتل عام خانوادگی در ویلای لنگرود + عکس