احداث هتل ۲۲ طبقه در رشت | لزوم تعامل دستگاه‌ها برای پروژه تالاب عینک و کانال ژ پنج
احداث هتل ۲۲ طبقه در رشت | لزوم تعامل دستگاه‌ها برای پروژه تالاب عینک و کانال ژ پنج
خزر: رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به احداث هتل ۲۲ طبقه در رشت گفت: سرمایه گذار برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی کرده است اما این طرح در پیچ و خم کمیسیون ماده پنج راه و شهرسازی گیر کرده است.

به گزارش خزرآنلاین، محمد حسین واثق کارگرنیا در دیدار اعضای شورا با استاندار گیلان در ساختمان استانداری با تسلیت سالروز شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: یاد و خاطره شهید سلیمانی برای همیشه در قلب و جان مردمان ایران اسلامی ماندگار است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شهر رشت به عنوان مرکز گیلان یک سوم جمعیت استان را به صورت معمول و در حالت شناور نیز یک دوم جمعیت را در درون خود جای داده است تصریح کرد: با توجه به اینکه جمعیت بسیاری از شهرهای استان در داخل رشت مشغول اشتغال هستند و شب‌ها به سمت شهرها و شهرستانهای خود عزیمت می‌کنند، بنابراین جمعیت معمول و شناور رشت متفاوت است و از این سو انتظار نگاه ویژه‌ای به منظور رفع مشکلات رشت هستیم.

کارگرنیا با ابراز گلایه از اینکه جایگاه شورای رشت در استانداری مشخص نیست، بیان کرد: در روز تودیع و معارفه استاندار گیلان از هیچ کدام از اعضای شورای شهر رشت جهت حضور در مراسم دعوت به عمل نیامد و انتظار می‌رود جایگاه شورا به عنوان یک پارلمان محلی متشکل از منتخبین مردم مورد توجه باشد و البته با نگاه ویژه و اشرافیتی که استاندار گیلان پیش از حضور در جایگاه استاندار گیلان به عنوان نماینده مجلس نسبت به شوراها داشتند به رفع چنین مشکلاتی بسیار امیدواریم.

وی با اشاره به بازدید استاندار گیلان در روزهای نخست فعالیتش از پسماند و کارخانه کودآلی رشت افزود: در این دیدار وعده‌هایی مبنی بر حمایت همه جانبه پیرامون اجرای هر چه سریعتر پروژه زباله سوز مطرح و اعلام شد که به لحاظ مالی نیز نگرانی از این بابت وجود ندارد و از این روبا توجه به اینکه یکسری از مطالبات پیمانکار این پروژه اخیرا صورت وضعیت شده است انتظار داریم استاندار گیلان دستور لازم را به منظور تسریع در پرداخت این صورت وضعیت صادر کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به بهره برداری زباله سوز تهران و نوشهر اشاره کرد و گفت: احداث زباله سوز تهران، نوشهر و ساری همزمان با زباله سوز رشت در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر زباله سوز نوشهر و تهران به بهره برداری رسیده‌اند و زباله سوز ساری نیز در سال جاری افتتاح می‌شود اما متاسفانه ابنیه زباله سوز رشت همچنان در مراحل مقدماتی قرار دارد.

کارگرنیا با بیان اینکه زمانی که موضوع احداث زباله سوز رشت مطرح شد قیمت دلار سه هزار تومان بود، تصریح کرد: در آن زمان با دلار سه هزار تومانی، باید بابت احداث زباله سوز مبلغ یکصد و بیست میلیارد تومان به شرکت طرف قرار داد پرداخت می‌شد اما در حال حاضر با افزایش قیمت دلار از این بابت باید یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت کنیم که این موضوع نیازمند نگاه ویژه استاندار و حمایت نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی است.

وی با ابراز تاسف از وضعیت املاک نسقی رشت افزود: شیوه نامه‌ای از این بابت و با هدف رفع مشکل شهروندانی که املاک نسقی دارند تدوین شد که متاسفانه با شکایت یکی از کارکنان استانداری گیلان این شیوه نامه به دیوان عدالت اداری ارسال و در نهایت با رای دیوان ابطال گردید. با توجه به اینکه افرادی که در زمین‌های نسقی سکونت دارند نمی‌توانند از امتیازاتی همچون گاز، آب و برق بهره‌مند شوند تقاضا دارم استاندار گیلان طی مکاتبه با هیئت وزیران بتواند برای رفع این مشکل چاره‌ای بیاندیشد تا تمامی شهروندان بتوانند از نعمت گاز، برق و آب شرب بهداشتی بهره‌مند شوند.

پروژه تالاب عینک و کانال ژ پنج رشت نیازمند تعامل آب منطقه‌ای گیلان با حوزه مدیریت شهری رشت

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به‌عدم هماهنگی برخی از دستگاه‌ها با شورا و شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: سالهاست که پروژه‌های مختلف حوزه مدیریت شهری به واسطه‌عدم هماهنگی و تعامل برخی از دستگاه‌ها بلاتکلیف مانده است که از آن جمله می‌توانیم به پروژه تالاب عینک رشت که از قضا طرح پیشنهادی آن چند سالی آماده است اما به واسطه‌عدم هماهنگی آب منطقه‌ای گیلان تا کنون به مرحله اجرا در نیامده است اشاره کرد.

کارگرنیا با بیان اینکه کانال ژپنج پروژه دیگری است که به واسطه‌عدم هماهنگی آب منطقه‌ای گیلان همچنان بلا تکلیف است افزود: امیدواریم با ورود استاندار گیلان به این موضوعات و دستور مساعد مبنی بر تعامل بیشتر دستگاه‌ها با شهرداری رشت این موانع برطرف شود.

وی با اشاره به پارک ۵۰۰ هکتاری واقع در جاده لاکان تصریح کرد: این پارک در قالب یک قرارداد کوتاه مدت در اختیار شهرداری رشت قرار دارد و تقاضا داریم با ورود استاندار این پارک در قالب یک قرارداد بلند مدت در اختیار شهرداری رشت قرار بگیرد تا بتوانیم با اجرای طرح‌های مناسب آن را به یک قطب گردشگری در رشت تبدیل کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به احداث هتل ۲۲ طبقه در رشت بیان کرد: سرمایه گذار به منظور احداث این پل در خیابان پرستار رشت اعلام آمادگی کرده است اما متاسفانه این موضوع تا کنون در پیچ و خم کمیسیون ماده پنج اداره راه و شهرسازی گیلان گیر کرده است و انتظار داریم استاندار گیلان در این باره نیز با شورا و شهرداری رشت مساعدت ویژه داشته باشد.