علیرضا غیاثی: مشارکت مرکز تحقیقات زیست محیطی پکن برای اجرای ۲ پروژه تحقیقاتی فاضلاب در گیلان
علیرضا غیاثی: مشارکت مرکز تحقیقات زیست محیطی پکن برای اجرای ۲ پروژه تحقیقاتی فاضلاب در گیلان
خزر: با توجه به تفاهم نامه همکاری زیست محیطی بین دانشگاه گیلان و مرکز تحقیقات زیست محیطی پکن و دعوت از شرکت آب و فاضلاب استان جهت معرفی پروژه های زیست محیطی و همکاری برای اجرای پروژه های دفع بهداشتی فاضلاب، جلسه ویدئوکنفرانسی در این خصوص با حضور کارشناسان و نمایندگان شرکت آب و فاضلاب و دانشگاه گیلان برگزار شد.

به گزارش خزرآنلاین، معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفای گیلان گفت: با توجه به تفاهم نامه همکاری زیست محیطی بین دانشگاه گیلان و مرکز تحقیقات زیست محیطی پکن و دعوت از شرکت آب و فاضلاب استان جهت معرفی پروژه‌های زیست محیطی و همکاری برای اجرای پروژه‌های دفع بهداشتی فاضلاب، جلسه ویدئوکنفرانسی در این خصوص با حضور کارشناسان و نمایندگان شرکت آب و فاضلاب و دانشگاه گیلان برگزار شد.

علیرضا غیاثی افزود: در این جلسه پروژه «احداث سیستم تصفیه فاضلاب بصورت on-site در مقیاس خانگی برای مناطق روستایی» و «مدیریت دفع لجن در تصفیه خانه فاضلاب شهری» توسط شرکت آب و فاضلاب گیلان معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه پروژه احداث سیستم تصفیه فاضلاب بصورت on-site توسط مرکز تحقیقات زیست محیطی پکن بطور پایلوت در روستای جیرسر باقرخاله خمام اجرا خواهد شد، گفت: با توجه به نتایج آنالیز کیفی فاضلاب خام از یک نمونه مربوط به روستای جیرسر باقرخاله که قبلاً با هماهنگی دانشگاه گیلان انجام شده بود، این پروژه از سوی طرف چینی بصورت پایلوت در این روستا اجرا می‌شود.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفای گیلان در خصوص پروژه مدیریت دفع لجن در تصفیه خانه فاضلاب شهری نیز اظهار داشت: با توجه به اهمیت مدیریت دفع لجن در استان گیلان، پروژه دفع لجن به روش «اینوسل کمپوست» از سوی مرکز تحقیقات زیست محیطی پکن ارائه شد.

غیاثی افزود: اجرای این پروژه بصورت پایلوت برای تصفیه خانه غرب انزلی از سوی شرکت آب و فاضلاب استان درخواست شد که طرف چینی با توجه به بالا بودن هزینه اجرایی کار، پس از بررسی‌های لازم نتایج را به این شرکت اعلام خواهد کرد.