پر تلاش اما کم تجربه!!
پر تلاش اما کم تجربه!!
هفته سوم مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور ( جام خلیج فارس) در شرایطی به پایان رسید که مردان بندر مه آلود بار دیگر از دستیابی به سه امتیاز عاجز ماندند تا شاید کم کم اثرات نگرانی در چهره علاقه مندان به قوی سپید خزر نمایان شود.. 

هفته سوم مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور ( جام خلیج فارس) در شرایطی به پایان رسید که مردان بندر مه آلود بار دیگر از دستیابی به سه امتیاز عاجز ماندند تا شاید کم کم اثرات نگرانی در چهره علاقه مندان به قوی سپید خزر نمایان شود.. 

البته اگر منطقی به قضیه بنگریم باید گفت که فعلا جای نگرانی نیست چرا که ملوان از سه بازی گذشته دو بازی ان را بیرون از خانه انجام داده و در بازی خانگی نیز به لطف کم لطفی خودی ها، از حضور تماشاگر محروم بوده.. 

ملوان این هفته در حالیکه میتوانست برنده دربی شمال کشور باشد ، با اندکی کم دقتی و شاید بشود بهتر گفت با بی تجربگی سه امتیاز شیرین را با یک امتیاز تلخ عوض کرد تا بار دیگر شاگردان مازیار زارع از دستیابی به یک پیروزی محروم شوند.. 

نگاهی به عملکرد ملوان در سه بازی گذشته نشان میدهد که این تیم جای امیدواری بسیار دارد.

 این تیم در هر سه بازی گذشته دست و پا بسته نبوده و علاوه بر امادگی جسمانی مناسب از تنوع تاکتیکی نیز برخوردار است.. 

آنچه که تا کنون باعث شده ملوان نتیجه لازم را بدست نیاورد مشکلات فنی نیست.. 

چرا که هم مازیار زارع نشان داده از دانش لازم برخوردار است و هم بازیکنان از توانایی خوبی برای اجرای فرامین سرمربی برخوردارند. 

این تیم در هر سه بازی گذشته صرفا بر اثر اشتباهات فردی امتیازات حساسی را از دست داده .. 

جایی که در بازی نخست برابر پیکان هافبک تیم بر اثر بی تجربگی توپ را در زمین خودی درست هنگامی لو میدهد که تیم در فاز هجوم است و دیگر فرصتی برای جبران نیست… 

بازیکن ملوان باید بداند که لیگ برتر همچون دسته اول نیست و باید بسیار باهوش رفتار کرده و سربالا سریعا تصمیم بگیرد. 

یا در بازی دوم برابر آبی پوشان پایتخت فقط یک خروج اشتباه از سوی یک گلر جوان در لحظه کرنر کافیست تا شیرازه تیم از هم بپاشد و بازی برده به شکستی تلخ تبدیل شود… 

 در بازی سوم برابر نساجی و در حضور خیل عظیم علاقه مندان قائمشهری ملوان بسیار پخته تر عمل کرد.. 

لیکن باز هم در یک لحظه دفاع ملوان از تمرکز لازم برخوردار نبود و درست جایی که نباید ، یک ضربه آزاد به تیم حریف هدیه داد تا کار به تساوی بکشد… شاید میشد به راحتی سرعت بازی را گرفت تا وقت به پایان برسد و دلیلی نداشت بازیکنان ملوان در یک سوم دفاعی خود انقدر پاس بدهند که توپ تحت پرس شدید تیم میزبان که نتیجه را عقب هست از دست برود و خطر ایجاد شود. 

 در این صحنه بعد از اینکه نساجی از طریق پرسینگ به توپ رسید ، مهاجم حریف چند بار بر سر توپ زد و انقدر دور خود چرخید تا در نهایت مدافع ملوان بر اثر بی تجربگی مرتکب خطا شده و فرصتی مناسب در اختیار میزبان قرار دهد و کار به تساوی بکشد. 

ملوان روزهای زیادی پیش رو دارد اما بازیکنان این تیم باید هوشیار و اگاه باشند و بدانند در سطح اول فوتبال کشور حضور دارند.. لیگ برتر جای نمایشی بازی کردن نیست. 

اگر چند بازی دیگر به همین منوال پیش برود و ملوان نتیجه نگیرد شاید به زودی تیم وارد حاشیه شده و همه امال ارزو ها بر باد برود.. 

نقطه ضعف یا همان پاشنه آشیل ملوان در سه بازی گذشته عدم تمرکز و کم تجربگی بوده.

امری که منشعب از عدم امادگی روانی برای حضور در چنین سطحی از مسابقات است‌… 

برای دستیابی به امادگی روانی مطلوب به مدیران و کادر فنی و همچنین بازیکنان یگانه نماینده گیلان در سطح اول کشور پیشنهاد میکنیم تا چند بار فیلم سه بازی گذشته را ببینند و عملکرد یکایک بازیکنان مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد… 

اگر بازیکنانی که دچار اشتباه تاثیر گذار شدند فیلم بازی خود و اعمال و رفتارشان را در زمین ببینند ، قطعا با حواس جمع و تمرکز بالا در بازیهای اینده به میدان و مجددا مرتکب چنین اشتباهاتی نخواهند شد تا در نتیجه حاصل زحمات یک تیم به همین راحتی از دست نرود..

۰/۵ (۰ نظر)
  • نویسنده : محمدرضا (آیت) ثابت