مسعود عباس نژاد طی پیامی عید سعید مبعث را تبریک گفت
مسعود عباس نژاد طی پیامی عید سعید مبعث را تبریک گفت
خزر: مسعود عباس نژاد، فعال فرهنگی - اجتماعی طی پیامی فرارسیدن عید سعید مبعث را تبریک گفت.

به گزارش خزرآنلاین، مسعود عباس نژاد، فعال فرهنگی – اجتماعی طی پیامی فرارسیدن عید سعید مبعث را تبریک گفت. در پیام مسعود عباس نژاد آمده است: 

ستاره‌ای بدرخشید و ماه مجلس شد

دل رمیده ما را انیس و مونس شد
نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت

به غمزه مسئله‌آموز صد مدرس شد

بی ‏تاب از حرارت تکلیم، از قله «نبوت» باز می‏ گردد، اینک ندای «اقرأ باسم ربک الذی خلق» در جانِ روشن پیامبر صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله طنین انداخته است. قرآن، بر قلب مبارک پیامبری نازل می‏ شود که امین وحی است و دلسوز مؤمنان . مردی از نسل ابراهیم، به پیامبری مبعوث می‏ شود تا دیگر بار کعبه را از آلایش بت‏ها پاک سازد. پیامبری می ‏آید تا تجلی رحمتِ خداوند باشد.

باران نور، دستان خسته تاریخ را روشن کرد و طلیعه ایمان بر بلندای انسانیت درخشید. برترین تجلّی خدا در کسوت آفتاب، معراج را زمزمه کرد و برگزیده شد برای خواندن اولین آیات نور – إِقْرَاءَ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِیَ خَلَقَ – تو مبعوث شدی تا بارانِ رحمتِ فراگیرت بر ریگستانِ عطشناک جان ببارد و دستان تهی از گوهر ناب ایمان را به قنوتِ زلال دعا و نیایش ببرد.

پیامبری با رسالت بیداری. برانگیخته شده است تا آفتاب عدالتِ اسلام، از اندامِ گداخته اهل حجاز تا پشت خمیده از ستمِ ایران و روم را با درخشش بی ‏بدیلِ انسان‏ دوستی و هدایت، سرشار کند.

آن شب سکوت خلوت غار حرا شکست

با آن شکست، قامت لات و عزا شکست
آمد به گوش ختم رسولان ندا

بخوان مُهر سکوت لعل بشر زان ندا شکست

اینجانب فرا رسیدن عیدمبعث، عید سراسر نور ورحمت و مهربانی را به همه مسلمانان در سرتا سر جهان به ویژه اقشارمختلف مردم شریف و مومن استان گیلان و شهرستان رشت تبریک می گویم و از آستان خداوند قادر متعال مسالت دارم تا به حرمت فخر کائنات و رحمه للعالمین حضرت محمد مصطفی (ص) که در فرقان او را علت آفرینش جهان خوانده است، ملت ایران اسلامی و مردم ولایتمدار گیلان و رشت را از بحران سخت و صعب بیماری کرونا به سلامت عبور دهد و درگذشتگان بویژه خدمتگزاران مردم در خط مقدم مبارزه شبانه روزی با کرونا ویروس، پزشکان و پرستاران مجاهد که جان خویش را برای نجات جان هموطنان خود تقدیم کرده اند بیامرزد و قرین رحمت و رضوان الهی گرداند.

بیشتر بخوانید:
جلسه کمیته برنامه ریزی با حضور شهردار و ریاست شورا شهر و مسؤلین  واحدهای شهرداری