چرا نمی توان ادعای آموزش و پرورش گیلان را پذیرفت؟!
چرا نمی توان ادعای آموزش و پرورش گیلان را پذیرفت؟!
خزر:/ اختصاصی ساعتی بعد از اعلام این هم روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان در بیانیه ای اعلام کرد که این تصویر را یکی از دانش آموزان این روستا با هماهنگی چند نفر از همکلاسی هایش که در دبیرستان روستای شهر بیجار رودبار تحصیل می کنند، تهیه و منتشر کرده است. 

به گزارش خزرآنلاین، انتشار تصویری از نشستن چند دانش آموز در کنار جاده روستای برابور بخش رحمت آباد بلوکات رودبار با ادعای تلاش این افراد برای بهره مندی از اینترنت به جهت حضور در کلاس های مجازی، سبب شد تا وزیر ارتباطات شخصا به مدیرکل فناوری اطلاعات دستور دهد تا برای رفع مشکل به محل اعزام شده و تا عدم حل درست و اصولی مشکل به منزل برنگردد.

ساعتی بعد از اعلام این هم روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان در بیانیه ای اعلام کرد که این تصویر را یکی از دانش آموزان این روستا با هماهنگی چند نفر از همکلاسی هایش که در دبیرستان روستای شهر بیجار رودبار تحصیل می کنند، تهیه و منتشر کرده است. 

در این بیانیه همچنین آمده است که روستای برابور اصلاً دبیرستان ندارد و فقط یک مدرسه ابتدایی با ۱۶ دانش آموز دارد که کلاس های مدرسه هم به صورت حضوری برگزار می شود. همچنین شیطنت این دانش آموز دبیرستانی در دست بررسی است. 

در بیانیه آموزش و پرورش گیلان اما نکات قابل تاملی به چشم می خورد: 

در شرایطی که پاندمی کرونا، امروز جان بیشتر از ۳۰۰ نفر از هم وطنانمان را گرفت و ایران در بین تمام کشورهای جهان، بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا را به ثبت رساند، چرا کلاس های یک مدرسه ابتدایی به صورت حضوری برگزار می شود؟! گویا مسئولین آموزش و پرورش برای توجیه یک عکس که به قول خودشان ناشی از شیطنت یک نوجوان دبیرستانی بوده، به عذر بدتر از گناه روی آورده اند! 

در بیانیه آموزش و پرورش آمده که این تصویر ناشی از شیطنت یک نوجوان دبیرستانی با هماهنگی همکلاسی هایش بوده است! اگر منظور این ادعا این باشد که افراد حاضر در تصویر همکلاسی های فرد تصویربردار هستند، که این ادعا خنده دار و مضحک است چرا که در تصویر عده ای دختر و پسر دبستانی به چشم می خورند که مطمئنا دبیرستانی نیستند. پس مطمئنا نمی توان گفت فرد عکاس، همکلاسی های خود را به خط کرده و از آنان خواسته تا لب خیابان بنشینند چون نه تنها سن برخی افراد حاضر در تصویر اصلا به دانش آموزان دبیرستانی نمی خورد بلکه حضور توامان دختران و پسران در این تصویر نشان می دهد که آن ها لزوما از یک مدرسه و از دوستان یک فرد خاص نیستند که تنها به خاطر خلق تصویری ناشی از یک شیطنت کودکانه در محل نشسته باشند. 

اگر تصویر افراد حاضر در عکس، بدون اطلاع آنان و ناخواسته گرفته و منتشر شده است، باید پرسید دقیقا این افراد با جنسیت و سن و سال متفاوت چرا این چنین لب خیابان نشسته و از قضا همگی کتاب درسی را باز کرده اند؟ اگر هم با هماهنگی آنان بوده، پس باید نتیجه گرفت فردی تمام این افراد از آن کودک خردسال دبستانی تا آن خانم چادری را به خط کرده و از همه خواسته تا لب خیابان بنشینند و کتاب هایشان را باز کنند تا شخص تصویربردار از آن ها تصویری تهیه کند. ادعایی که با توجه به اختلاف سنی افراد حاضر در تصویر و اختلاف جنسیتی آنان، باورش سخت است! 

بیشتر بخوانید:
بخش اندکی از یک میلیارد یورو را دیروز دادند، گفتم پس بدهند/ اهل ضجه زدن در روز‌های سخت تحریم نیستم