چند نکته در خصوص اظهارات اتهام گونه مدیرکل ارشاد گیلان!
چند نکته در خصوص اظهارات اتهام گونه مدیرکل ارشاد گیلان!
خزر: فیروز فاضلی، مدیرکل ارشاد گیلان اخیرا در جلسه با شهردار رشت گفته که شورای شهر رشت باید بین منافع شهر و استان و منافع شهرداری یکی را انتخاب کند!

به گزارش خزرآنلاین، فیروز فاضلی، مدیرکل ارشاد گیلان اخیرا در جلسه با شهردار رشت گفته که شورای شهر رشت باید بین منافع شهر و استان و منافع شهرداری یکی را انتخاب کند!

وی همچنین به موضوع حضور سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در مزایده بهره برداری از تالار مرکزی اشاره کرده و گفته اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تمام شرایط قانونی مزایده را برای همه به صورت یکسان اجرا می‌کند!

تاکید فاضلی بر اجرای مزایده به صورت یکسان آن هم پس از اعلام حضور سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در این مزایده، ممکن است چنین به ذهن متبادر کند که شهرداری رشت به دنبال ساز و کاری است که شرایط مزایده را به نفع سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری تغییر و روند یکسان آن را بر هم زند!

این اتهام زنی غیرمستقیم در حالی صورت می گیرد که اساسا مالکیت اداره کل فرهنگ و ارشاد بر مجموعه تالار مرکزی شهر با اما و اگرهایی روبروست چرا که زمین این مجموعه توسط شهرداری تامین شده و مجری پروژه هم بدون دریافت مجوز ساخت از شهرداری اقدام به ساخت آن نموده است.

‼️ نکته عجیب اینجاست که مدیرکل ارشاد گیلان در حالی تاکید بر اجرای مُر قانون در برگزاری فرآیند مزایده دارد که اساسا این تالار به صورت خلاف قانون و بدون اخذ مجوز لازم از شهرداری رشت ساخته شده و به همین دلیل این روزها در برخورداری از انشعاب گاز با مشکلاتی روبرو شده است.

مسئولان شهرداری رشت می بایست با تمام توان حافظ منافع شهرداری رشت در به دست آوردن تمام یا سهمی از مالکیت این تالار باشند و به ادعاها مبنی بر لزوم بهره برداری هر چه سریعتر از این تالار توجهی نکنند چراکه به نظر می رسد طرح کنندگان این ادعاها، دل سوخته ای به حال مردم ندارند و صرفا با این بهانه به دنبال سرپوش گذاشتن بر حق و منافع شهرداری رشت هستند.

بی شک اعطای امتیاز بهره برداری از این تالار به بخش خصوصی در قالب مزایده، می تواند استفاده از تالار را برای هنرمندان شهر با هزینه روبرو کند. اقدامی که صداقت نهفته در اظهارات شعارگونه مبنی بر منفعت بخشی این تالار به عموم مردم را به چالش می کشد!

در پایان از شهردار رشت انتظار می رود بی توجه به دوگانه غیرواقعی منفعت مردم-منفعت شهرداری، به جدیت به دنبال احقاق حقوق شهرداری رشت در پروژه تالار مرکزی بوده و به یاد داشته باشد اموال شهرداری متعلق به شهروندان بوده و منفعت شهروندان جدا از منفعت شهرداری نیست.

بیشتر بخوانید:
جلسه كارگروه مبارزه با مراكز رمزارز غیر مجاز در ستاد شركت توزیع برق گیلان تشكیل شد