چه کسی شهردار بعدی لاهیجان می شود؟ قیامتیون یا جهانگیری؟!
چه کسی شهردار بعدی لاهیجان می شود؟ قیامتیون یا جهانگیری؟!
خزر: همه این موارد در کنار هم تشکیل پازل جدیدی را خواهند داد، پازلی که به وضوح می گوید جهانگیری قطعا دیگر معاون عمرانی فرمانداری شهرستان لاهیجان نیست و شاید با ادامه این روند نامعلوم، شهردار بعدی لاهیجان نیز نباشد.

به گزارش خزرآنلاین، شاید در ظاهر و از برون، انتخاب شهردار آتی لاهیجان امری سهل و ساده به نظر آید. به رسم دیرین، مصاحبه با چند کاندیدا و انتخاب بهترین گزینه از بین گزینه های روی میز…

اما اخبار رسیده حاکی از آن است که به چند علت و دلیل که برخی از آنان در این گزارش بیان خواهد شد، تصمیم گیری برای اعضای شورای شهر لاهیجان بسیار سخت و تبدیل به معضلی بغرنج شده است.

برخی اعضای شورای شهر، قبل از پروسه ارسال رزومه و مصاحبه ها با آریا جهانگیری که سالها معاون عمرانی فرمانداری لاهیجان بوده نشست داشته و برای انتخاب وی نیز به توافق رسیده بودند و شاید ۱۵ روز قبل می توانستیم آریاجهانگیری پاشاکی را شهردار لاهیجان بنامیم.

اما به یکباره ورق بازی برگشت چرا که دو مخالف سرسخت “آریا جهانگیری” یعنی “نقی شعربافان” و “فرشید شجاعی” به یکباره به ۳+۱ نفر افزایش یافت و این تزلل مهم ترین علت کندی روند انتخاب شهردار شد.

جواد تمیزکار که گویا در ابتدا جزء موافقین “آریا جهانگیری” بود به یکباره به سمت دوست قدیمی خود (قیامتیون) چرخید و نصرتی نیز به دلایلی، بین “جهانگیری” و “قیامتیون” دو به شک شد.

تمیزکار این روزها از “قیامتیون” حمایت می‌کند، چون معتقد است که باید یک لاهیجانی شهردار لاهیجان شود و به همراه شجاعی، شعربافان و نصرتی معتقدند که خواسته ی قلبی اکثر کارکنان شهرداری لاهیجان انتخاب یوسف قیامتیون به عنوان شهردار است، اما نام “قیامتیون” حتی بین رزومه دهندگان هم دیده نمی‌شود.

از سوی دیگر سه عضو دیگر شورا یعنی طیران، جنابی، پوریاسری معتقدند که رزومه جهانگیری و ارتباطات وی در سطح کشور می‌تواند به مجموعه شهرداری کمک کند. یکی از این سه نفر در جلسه ای خصوصی گفته که جهانگیری هم رئیس ستاد قالیباف بوده، هم لاهیجانی است و هم سالها در لاهیجان کار عمرانی کرده است.

همچنین مخالفان جهانگیری در شورای شهر نیز می گویند تمامی این صفات در قیامتیون هم صدق می‌کند، او هم لاهیجانی است و هم سالها در مجموعه شهرداری به عنوان حراست و معاونت های مختلف خدمت کرده است.

در همین راستا یکی از اعضای شورای شهر که نخواست نامش فاش شود به خبرنگار ما گفت: طی چند روز اخیر تماس های مختلف و متعدد از سوی برخی ریش سفیدان لاهیجانی با اعضای شورای شهر برقرار شده تا آنها را برای رای به قیامتیون مجاب کنند.

با تمام این تفاسیر حکم ماموریت جهانگیری برای معاونت فرمانداری لاهیجان به پایان رسیده، معاون عمرانی فرمانداری لنگرود برای پست معاونت عمرانی فرمانداری لاهیجان معرفی شده، اما مراسم معارفه به دلایل نامعلوم عقب افتاده است؛ روند مصاحبه های اعضای شورای شهر با کاندیدای تصدی شهرداری لاهیجان نیز گویا به کندی پیش می‌رود، از سویی دیگر یکی از اعضای موثر شورای شهر چند روز قبل با “رسول فرخی” جلسه ای پشت درهای بسته برگزار کرده که موضوع این جلسه با انتخاب شهردار آینده لاهیجان بی ارتباط نبوده است.

همه این موارد در کنار هم تشکیل پازل جدیدی را خواهند داد، پازلی که به وضوح می گوید جهانگیری قطعا دیگر معاون عمرانی فرمانداری شهرستان لاهیجان نیست و شاید با ادامه این روند نامعلوم، شهردار بعدی لاهیجان نیز نباشد.

  • منبع خبر : لاهیجان