در دیار هنر پرور گیلان؛ یک تهرانی مشاور فرهنگی شورای شهر رشت شد!
در دیار هنر پرور گیلان؛ یک تهرانی مشاور فرهنگی شورای شهر رشت شد!
خزر: امید است رمضانپور که بارها در اظهاراتش بر لزوم بومی گزینی تاکید داشته، این بار پاسخی در خور به این پرسش اساسی دهد که چرا علیرغم وجود تعداد بالای هنرمندان ارزشمند گیلانی، از یک تهرانی درخواست کرده تا مشاور کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت شود؟

به گزارش خزرآنلاین، در جلسه دیروز شورا بود که احمد رمضانپور نرگسی، با اشاره به حضور ایرج نوذری در صحن شورا، گفت که از نوذری خواسته تا مشاور فرهنگی شورا را بر عهده بگیرد.

پس از آن هم ایرج نوذری با اشاره به اینکه در کودکی یک همسایه انزلی‌چی داشته و از همان کودکی زبان گیلکی را یاد گرفته و رشت را بیشتر از زادگاه خودش یعنی تهران دوست دارد، لحظات احساسی نغزی را در صحن شورا رقم زد. وی در پایان هم درخواست رمضانپور را پذیرفت و حکم مشاور فرهنگی شورا به وی اعطا شد.

فارغ از طرح این سوال که شورای پنجم رشت تا کنون چه دستاورد مثبتی برای رشت و رشتوندان داشته است، باید از رمضانپور پرسید که مگر رشت از نعمت وجود فعالان فرهنگی و به خصوص بازیگران خبره و حرفه ای بی بهره است که ایرج نوذری از تهران می بایست به شورای شهر رشت مشاوره دهد؟!

هومن سیدی، پژمان بازغی، شهرام حقیقت دوست، ساعد هدایتی، مهدی هاشمی، کامبیز کاشفی و … نه تنها کم از ایرج نوذری و ایرج نوذری ها ندارند بلکه نسبت به این بازیگر تهرانی، در تعداد بیشتری از آثار فاخر سینمایی خوش درخشیده اند و البته اصل و نسبت گیلانی و رشتی هم دارند. 

از کِی تا حالا یک هنرپیشه تهرانی مسایل فرهنگی شهر اولین ها را  بهتر از خود رشتی ها و گیلانی ها می شناسد و بر آن احاطه دارد؟ آن هم شهری که در تمام کشور به فرهنگ بالای شهروندانش شهره است؟! مگر گیلان با آن آوازه فرهنگی از دیر باز، تُهی از مفاخر ارزشمند فرهنگی شده است که رییس شورای شهر رشت از یک هنرپیشه تهرانی درخواست می کند تا مشاوره شورای شهر رشت را بر عهده گیرد؟! 

امید است رمضانپور که بارها در اظهاراتش بر لزوم بومی گزینی تاکید داشته، این بار پاسخی در خور به این پرسش اساسی دهد که چرا علیرغم وجود تعداد بالای هنرمندان ارزشمند گیلانی، از یک تهرانی درخواست کرده تا مشاور فرهنگی شورای شهر رشت شود؟

بیشتر بخوانید:
شورای شهر رشت باز هم به دنبال انتخاب یک عضو شورا به عنوان شهردار؟!