کاهش محسوس دما در سواحل خزر از سه شنبه
کاهش محسوس دما در سواحل خزر از سه شنبه
خزر: بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری امروز و فردا بارش باران در استان‌های اردبیل و گیلان و گاهی بارش پراکنده در برخی مناطق مازندران و گلستان رخ می‌دهد.
به گزارش خزرآنلاین، از سه‌شنبه تا جمعه در اردبیل و سواحل خزر بارش باران و روند کاهش دما حدود ۳ تا ۷ درجه‌ای و در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و دریای عمان بارندگی شدید و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
 
 بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری امروز و فردا بارش باران در استان‌های اردبیل و گیلان و گاهی بارش پراکنده در برخی مناطق مازندران و گلستان رخ می‌دهد.
 
از سه‌شنبه تا جمعه در اردبیل و سواحل خزر بارش باران و روند کاهش دما حدود ۳ تا ۷ درجه پیش‌بینی می‌شود همچنین رگبار باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت تا آخر هفته جاری در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در برخی ساعات مورد انتظار است.
 
دریای خزر امروز مواج است و از سه‌شنبه تا آخر هفته جاری نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.
 
طی دو روز آینده در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل و شرق کرمان در برخی ساعات وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود، با ورود سامانه کم فشار حاره‌ای از روی اقیانوس هند به دریای عمان و تأثیر آن در جنوب شرق کشور، امروز در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و دریای عمان بارندگی شدید و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
 
آب‌های دریای عمان و تنگه هرمز طی این مدت مواج و این شرایط منجر به صدور هشدار قرمز در این نواحی شده است.
 
طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۳ و ۴۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۱۵ و ۱۸ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.
بیشتر بخوانید:
آغاز واکسیناسیون ۶۰ ساله ها | سامانه ثبت‌نام برای متولدین ۱۳۴۰ بازگشایی شد