تخت های بیمارستانی گیلان مملو از مبتلایان به کرونا | بستری ۱۸۲ بیمار جدید
تخت های بیمارستانی گیلان مملو از مبتلایان به کرونا | بستری ۱۸۲ بیمار جدید
خزر: مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان، از بستری بودن ۹۱۶ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان خبر داد و اضافه کرد: ۱۸۲ بیمار جدید در شبانه روز گذشته بستری شدند.

به گزارش خزرآنلاین، دکتر حسن رخشاد، با اشاره به شیوع کرونا در گیلان و با بیان اینکه در صد سال اخیر نظام بهداشت و درمان کشورها اینچنین نیازمند مردم نبوده است، اظهار کرد: برای مدیریت کرونا به مردم نیاز داریم.

وی فعالیت مشاغل گروه دو، سه و چهار را عامل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا دانست و افزود: عدم فعالیت و تعطیلی اصناف گروه های سه و چهار در این شرایط بحرانی که دنیا، کشور و استان با آن مواجه است بسیار کمک می کند تا بتوانیم سیر صعودی تعداد مبتلایان به کرونا را مهار کنیم.

مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان، با بیان اینکه تخت های بیمارستان های استان همچنان مملو از بیماران کرونایی است، گفت: طی شبانه روز گذشته ۱۸۲ بیمار جدید کرونا را بستری کردیم که ۱۶ نفر شدیدا بدحال هستند.

رخشاد، از بستری بودن ۹۱۶ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان خبر داد و اضافه کرد: ۱۳۶ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی با اشاره به طغیان بیماری در موج چهارم و در بسیاری از کشورها، یادآور شد: اگرچه در چنین وضعیتی با کمبود نیروها مواجه می شویم، اما ناظران دانشگاه علوم پزشکی و اماکن استان با نظارت شبانه روزی، سطح شهر را رصد کرده و مکان‌های کسب غیرضروری را تعطیل می‌کنند؛ در حالی که اخطارها بیش از ۱۵ برابر در شرایط عادی کرونایی است لذا اصناف همکاری خود را بیشتر کنند.

بیشتر بخوانید:
خمام به شهرستان تبدیل شد/ تبدیل دهستان چوکام به بخش