کریم همتی از ریاست جمعیت هلال احمر استعفا کرد
کریم همتی از ریاست جمعیت هلال احمر استعفا کرد
خزر: رئیس جمعیت هلال احمر با قدردانی از حمایت رئیس جمهوری در چند ماه گذشته که منجر به واردات بیش از ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا به کشور شد، اعلام کرد؛ برای پیشبرد بهتر امور در سازمان مهمی، چون هلال احمر از سمت خود استعفا می‌دهد و زمینه را برای انتخاب رئیس جدید مهیا می‌کند.
به گزارش خزرآنلاین، جلسه امروز شورای عالی جمعیت هلال احمر که با حضور همه اعضا برگزار شد، یک دستور کار ویژه داشت که بررسی استعفای رئیس جمعیت بود؛ دستور کاری که مورد موافقت قرار گرفت و به پایان کار کریم همتی در جمعیت هلال احمر ایران منجر گردید.
 
این نشست با حضور حجت الاسلام و المسلمین معزی (نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر)، دکتر بهرام عین اللهی (وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، دکتر محسن منصوری (استاندار تهران)، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی فراهانی (رئیس سازمان پدافند غیرعامل) و سمیه رفیعی (نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی) بعنوان نمایندگان رئیس جمهور و اعضای انتخابی و حقوقی شورا و به ریاست همتی برگزار شد.
 
در ابتدای نشست، رئیس جمعیت هلال احمر با قدردانی از حمایت رئیس جمهوری در چند ماه گذشته که منجر به واردات بیش از ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا به کشور شد، اعلام کرد؛ برای پیشبرد بهتر امور در سازمان مهمی، چون هلال احمر از سمت خود استعفا می‌دهد و زمینه را برای انتخاب رئیس جدید جمعیت در کوتاه‌ترین زمان ممکن مهیا می‌کند.

 
همتی با اشاره به برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی که زمینه را برای افراد در محرومترین نقاط کشور مهیا می‌کند تا به عالی‌ترین مسئولیت‌ها در نظام دست یابند گفت بعنوان فردی که در دوسال گذشته این مسئولیت را برعهده گرفتم خدا را شاکرم و از اینکه با کمک همکارانم در جمعیت توانستیم گره‌ای از مشکلات مردم شریف ایران را باز کنیم و جان هم میهنانمان را با واردات بیش از صدمیلیون دز واکسن کرونا نجات دهیم، سجده شکر بجا می‌آورم و پیشاپیش برای سکاندار آینده این نهاد مردمی آرزوی توفیق داریم.
 
پس از این سخنان، اعضا در خصوص استعفای همتی رای گیری کردند که در نهایت به تصویب این استعفا منجر گردید؛ نقطه پایان فعالیت همتی که از وزارت بهداشت به هلال احمر رفته بود اما در دوران نسبتا کوتاه حضورش در این پست، حواشی‌ عجیبی را تجربه کرد که از جمله آنها انتصاب برخی نزدیکانش در بعضی سمت ها و تلاش برای دریافت اقامت کشور امارات متحده عربی بود! 
 
مسائلی که در نهایت وی را مجاب به استعفا از سمتش کرد و به پایان کار وی در جمعیت هلال احمر کشورمان منجر شد؛ پایانی که شروع فرایند انتخاب جانشین وی است، که با ثبت نام از کاندیدا‌های ریاست جمعیت تا هفته آینده شروع می‌شود و آن گونه که گفته شده، با انتخابات در روز دوشنبه ۱۰ آبان فرجام خواهد یافت. 
بیشتر بخوانید:
قتل پسر توسط پدر در تولم شهر با اسلحه شکاری | قاتل دستگیر شد