کمک ۱.۹ میلیاردی خیران برای اشتغال نیازمندان
کمک ۱.۹ میلیاردی خیران برای اشتغال نیازمندان
خزر: مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان کمک‌های موردی برای اشتغال و تسهیلات بدون بهره به نیازمندان جمع آوری شده است.

به گزارش خزرآنلاین، حسین نحوی نژاد ظهر شنبه در جلسه شورای رفاه در فرمانداری بندرانزلی اظهار کرد: کاهش فرزند آروی دغدغه مسئولان است و آمار جمعیت پیری گیلان دو برابر جمعیت است.

وی با بیان اینکه گیلان چهار دهم رشد جمعیت کشور را دارا است، افزود: امروزه پدیده فضای مجازی و شبکه هوشمند تلفن‌های همراه به عنوان معضل اجتماعی تبدیل شده و آسیب‌های اجتماعی پویا تر شده است.

نحوی نژاد با اشاره به وجود ۴۰۰ معتاد متجاهر در گیلان، ادامه داد: با وجود تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه برای مقابله با ویروسکرونابه گیلان، اما باید بگویم مبارزه باکرونا فقط در دانشگاه علوم پزشکی صورت نگرفت و اگر کمک ۹ میلیاردی خیرین و ستاد اجرایی فرمان امام و همچنین بنیاد مستضعفان نبود گیلان با آسیب جدی مواجه می‌شد.

مدیر کل بهزیستی گیلان با اشاره به یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان کمک‌های موردی برای اشتغال و تسهیلات بدون بهره به نیازمندان، گفت: یک میلیارد تومان کمک نقدی برای پیشگیری، توانمند سازی اجتماعی، تهیه جهیزیه، تعمیر مسکن و سایر کمک‌های توانبخشی به افراد تحت پوشش پرداخت شده است.

نحوی نژاد با بیان اینکه بهزیستی سازمان نیازمند همکاری بین بخشی است افزود: ۶۵ هزار خانوار گیلانی دارای پرونده و معیشت امور در بهزیستی هستند و از کلیه خدمات آن بهره مند می‌شوند.

بیشتر بخوانید:
شانزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران