عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس | مجلس درصدد کاهش زمان صدور مجوز برای کسب و کارهاست‌
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس | مجلس درصدد کاهش زمان صدور مجوز برای کسب و کارهاست‌
خزر: عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه زمان طولانی صدور مجوز از موانع سرمایه‌گذاری است گفت: مجلس به‌دنبال رفع این موانع و کاهش زمان اخذ مجوز است.

به گزارش خزرآنلاین، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برای حمایت از سرمایه‌گذاران باید موانعی را از جلوی آن‌ها برداریم گفت: طولانی بودن زمان اخذ مجوز و ساز و کارهای طولانی آن یکی از موانع این حوزه است که مجلس در کمیسیون اقتصادی این موضوع را مورد پیگیری قرار داده تا این موانع برداشته شود.

محمدرضا احمدی با تأکید بر اینکه زمان صدور مجوز باید به حداقل کاهش پیدا کند تا زمینه مناسب برای سرمایه‌گذاری فراهم شود گفت: نمایندگان مجلس نیز باید با سرمایه‌گذاران در امر سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال همراه باشند تا شاهد رونق تولید و اقتصاد باشیم.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خاطرنشان کرد: مردم در هر حوزه‌ای برای تولید مانعی را مشاهده کردند نمایندگان به عنوان خدمت‌گزاران آن‌ها در مجلس برای رفع این موانع و به ثمر رسیدن تلاش آن‌ها اهتمام تمام را به خرج می‌دهند.

احمدی درباره حمایت‌ نمایندگان از محصولات استراتژیک کشاورزی گیلان افزود: چای یکی از محصولات استراتژیک گیلان است و در این زمینه این هفته جلسه‌ای با حضور مجمع نمایندگان گیلان در مجلس و ریاست سازمان چای برگزار می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این جلسه راهکارهایی برای خرید تضمینی برگ سبز چای، قیمت خوب و مناسب برای حمایت از چایکاران ارائه شود.

 رئیس کمیته برنج فراکسیون حمایت از محصولات استراتژیک کشاورزی و صنایع وابسته مجلس افزود: برنج نیز محصول استراتژیک ۳ استان‌ شمالی کشور است و سال گذشته پیشنهادات متفاوتی در این حوزه ارائه شد.

 وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این بوده که همان‌گونه که گندم خرید تضمینی دارد باید برای برنج نیز خرید تضمینی داشته باشیم و قیمت مناسبی برای آن ارائه شود تا کشاورزان در موقع عرضه محصول گرفتار دلالان نشده و ضرر نکنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه اگر می‌خواهیم زمین‌های کشاورزی به ثمن بخس به دلالان و سرمایه‌داران فروخته نشود باید از کشاورزان حمایت کنیم گفت: همچنین باید به کشاورزان در حوزه سموم، سم‌پاشی مزارع، کود شیمیایی یارانه داده شود؛ در این حوزه پیشنهاداتی داده شده و در مجلس در حال پیگیری این موضوع هستیم.

بیشتر بخوانید:
آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور قبل از ۲۲ بهمن/افزایش شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی به ۶ تن