کوتاه و مختصر از آن چه بر سر داماش آمد!
کوتاه و مختصر از آن چه بر سر داماش آمد!
خزر: داماش تا کنون بیش از 4 میلیارد تومان تنها از شهرداری رشت کمک های نقدی و غیرنقدی دریافت کرده است. این فارغ از سایر منابع درآمدی این تیم است. چه بر سر این پول ها آمده و در کجا هزینه شده است؟ 

به گزارش خزرآنلاین، اسماعیل حاجی پور مالک تیم فوتبال داماش در مرداد ۹۸ امتیاز تیم دسته اولی کارون اروند را به مبلغ ۴ میلیارد تومان خریداری و تیم خود را به لیگ دسته اول کشور منتقل می نماید. وی همچنین امتیاز لیگ دسته دوم داماش را به شخصی دیگری واگذار می کند که نهایتا آن تیم هم به دلیل مشکلات مالی و مدیریتی در اواسط لیگ دسته دوم منحل می‌شود.

حاجی پور برای پرداخت مبلغ امتیاز تیم دسته اولی کارون اروند از مالک این تیم، مهلت میگیرد اما موفق به پرداخت تمام و کمال بدهی خود نمی شود. به همین دلیل، جلسه‌ ای در محل فدراسیون فوتبال برگزار شده و مقرر می گردد اگر مالکان داماش نتوانند ظرف مدت پنج روز ۴ میلیارد اصل بدهی و ۱ میلیارد سود آن را پرداخت کنند، امتیاز لیگ یک تیم داماش به کارون اروند منتقل میشود. حالا و با توجه به عدم پرداخت این مبلغ و به سر آمدن مهلت، کمیته استیناف هم رای انتقال امتیاز داماش به کارون اروند را تایید می نماید. 

حالا داماشی مانده که امتیاز لیگ یک آن به کارون اروند منتقل شده و البته امتیاز لیگ دو آن هم از بین رفته است!!

سه نکته در این میان وجود دارد:

اول اینکه داماش تا کنون بیش از ۴ میلیارد تومان تنها از شهرداری رشت کمک های نقدی و غیرنقدی دریافت کرده است. این البته فارغ از سایر منابع درآمدی این تیم است. چه بر سر این پول ها آمده و در کجا هزینه شده است؟ 

بیشتر بخوانید: آقایان نهادهای نظارتی؛ بسم الله!

دوم اینکه حاجی پور پیش از این بارها مالکیت خود را بر داماش تکذیب کرده است. فارغ از اینکه این تناقض گویی آشکار در برابر چشمان باز مردم، توانسته حساسیت کسی را در این استان برانگیزد یا نه، باید پرسید علت اصلی این تکذیب های پی در پی حاجی پور چه بوده است؟

بیشتر بخوانید: حاجی پور و تناقض گویی در برابر چشمان باز مردم! + آمار

سوم هم اینکه حاجی پور به فاصله اندکی قبل از بالا گرفتن بحث بازگشت امتیاز داماش به کارون اروند، امتیاز داماش را به سامان سهرابی، خریدار جدید واگذار می کند. حالا مشخص شده همان امتیازی که به سهرابی منتقل شده، باید به کارون اروند بازگردد! آیا حاجی پور، در روزی که زیر برگه انتقال امتیاز داماش را امضا می کرده، می دانسته که قرار است به زودی داماش با چالش های جدی این چنینی روبرو شود؟!

بیشتر بخوانید:
حاجی پور و تناقض گویی در برابر چشمان باز مردم! + آمار