کپی برداری های آقای استاندار!
کپی برداری های آقای استاندار!
خزر: اگرچه نامش بارها و در مقاطع زمانی مختلف به عنوان محتمل ترین گزینه تصدی بر استانداری گیلان در رسانه ها مطرح شد اما هیچ وقت نتوانست بر کرسی استانداری زادگاه خود تکیه بزند.

به گزارش خزرآنلاین، بیشتر از یک سال از انتصاب هادی حق شناس به عنوان استاندار گلستان می گذرد. اگرچه نامش بارها و در مقاطع زمانی مختلف به عنوان محتمل ترین گزینه تصدی بر استانداری گیلان در رسانه ها مطرح شد اما هیچ وقت نتوانست بر کرسی استانداری زادگاه خود تکیه بزند. البته اینکه چرا دولت تدبیر و امید ترجیح می داد سکان هدایت استانداری گیلان را حتی به یک غیربومی بدهد اما به حق شناس ندهد، سوالی است که پاسخ به آن در قالب تحلیلی جامع و در گزارشات آتی منتشر خواهد شد. 

با این حال، بد نیست که بدانید هادی حق شناس علیرغم سال ها حضور در عرصه های مدیریتی، هنوز هم برای نوشتن بیانیه های خود در مناسبت های مختلف، کپی برداری را به عنوان راه حل موجود بر می گزیند! به نحوی که نگاهی به برخی بیانیه های صادر شده توسط او در مناسبت های مختلف که در پورتال استانداری گلستان منتشر شده، نشان می دهد تقریبا بخشی از این بیانیه ها از منابع دیگر کپی برداری شده است.

مثلا متن زیر پاراگراف اول پیام تبریک حق شناس به مناسبت روز آتش نشان است که در پورتال استانداری گلستان منتشر گردیده است.

نامگذاری هفتم مهر ماه به عنوان روز ملی آتش نشانی و امنیت در واقع بهانه ای در راستای گرامیداشت و تکریم انسان هایی است که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش تک تک شهروندان می گذارند تا آنان بتوانند در امنیت و آرامش زندگی کنند. (کپی برداری شده از اینجا)
 
 
و یا جستجوی ساده ای از پیام تبریک حق شناس به مناسبت روز جهانی گردشگری  که در پورتال استانداری گلستان منتشر گردیده ، به نتایج جالبی منجر می شود. مثلا پاراگراف زیر عینا از یک مقاله پژوهشی کپی برداری شده است: 
 
امروزه گردشگری روستایی به یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی در بسیاری از کشورهای جهان تبدیل شده است و دولت‌ها سیاست‌های مختلفی را به منظور توسعه‌ی گردشگری روستایی در مقیاس‌های گوناگون، از سطوح محلی تا سطح ملی به‌کار گرفته‌اند. (عینا از اینجا کپی شده است) همچنین مقاله نقش صنعت گردشگری روستایی در توسعه روستاهای ایران هم یکی دیگر از منابعی است که در پیام استاندار گلستان رگه هایی از کپی برداری از آن به چشم می خورد. 
 
اگرچه هر از چند گاهی اخباری از کپی بودن پایان نامه دانشگاهی مسئولین دولتی و یا جعلی بودن مدارک آن ها در رسانه ها منتشر می شود اما کپی برداری از منابع مختلف آن هم در نوشتن یک پیام تبریک ساده توسط استانداری با سوابق کاری فراوان جای تعجب و تامل فراوان دارد.
بیشتر بخوانید:
از درخواست بین المللی شدن دانشگاه گیلان تا انتقاد از تعطیلی تحقیقات در دانشگاه ها