گزارشات زیادی از وضعیت نامناسب ‌پیاده‌راه شهرداری رشت داریم / پلیس ورود کند
گزارشات زیادی از وضعیت نامناسب ‌پیاده‌راه شهرداری رشت داریم / پلیس ورود کند
خزر: نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به نقش موثر نیروی انتظامی در ایجاد احساس امنیت در جامعه گفت: اغماض با خلافکاران و مخلان نظم و امنیت جامعه قابل قبول نیست.

به گزارش خزرآنلاین، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار فرمانده، معاونان و روسای پلیس تخصصی و مرزبانی استان به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: امنیت مقوله‌ای مهم برای هر جامعه‌ای محسوب می‌شود و نیروی انتظامی نیز وظیفه تامین امنیت و حفظ مرزهای جغرافیایی کشور را برعهده دارد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان به هجمه دشمنان انقلاب علیه نیروی انتظامی اشاره کرد و بیان داشت: با وجود هجمه دشمنان اما مردم مومن و انقلابی ایران همواره حامی نیروی انتظامی هستند و اقدامات این نهاد موجب ترس و واهمه خلافکاران و مخلان آسایش مردم و جامعه شده است. 

امام جمعه رشت حضور نیروی انتظامی در جامعه را ضامن ایجاد احساس امنیت در کشور عنوان کرد و افزود: افراد در نیروهای انتظامی مورد توجه همه افراد حقیقی و حقوقی هستند و اگر مسئولی خودصیانتی، خودآگاهی و خداباوری داشته باشد تطمیع نمی‌شود.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر تربیت نیروهای توانمند در نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: ماموران نیروی انتظامی باید به رفتارهای فردی و اجتماعی خود در جامعه بسیار توجه کنند و مردم‌دار باشند البته اغماض با خلافکار و کسانی که قصد برهم زدن نظم اجتماعی را دارند مدنظر نیست.

وی با ابراز رضایت‌مندی از عملکرد نیروی انتظامی استان گفت: گزارشات زیادی نسبت به وضعیت نامناسب در پیاده‌راه شهرداری رشت به دست ما رسیده و حضور نیروی انتظامی در این منطقه ضروری است و به گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر نیز اعلام کردیم که در این‌باره با شما همکاری کنند.

فرمانده انتظامی گیلان نیز در این دیدار با اشاره به کسب رتبه نخست پلیس استان در حوزه پیشگیری از وقوع جرم در کشور تصریح کرد: پلیس گیلان در حوزه کشف جرایم رتبه سوم کشوری را کسب کرده و ۹۸ درصد جرایم در استان کشف شده است.

سردار عزیزالله ملکی با بیان اینکه نیروی انتظامی گیلان امسال در ساماندهی ناهنجاری‌های اخلاقی اقدامات خوبی را انجام داده است بیان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال میزان کشف مواد مخدر در استان ۵۹ درصد افزایش یافته است‌.

بیشتر بخوانید:
۵۴۲ نفر در سواحل گیلان از خطر غرق شدگی نجات یافتند