نقدی بر گسترش فساد و لزوم مطالبه گری
نقدی بر گسترش فساد و لزوم مطالبه گری

امروزه با نگاه به اطراف خود بیاندازیم کم وبیش طبق خبرها و رصد فضای مجازی می بینیم که درنهادها و سازمانها و یا … موضوع گسترش فساد به شدت ریشه دوانده است و لانه نموده است و گریبانگیر سیستم های اداری ما و جامعه شده است. منکری که درجامعه، باید با آن مبارزه کرد. اگر […]

امروزه با نگاه به اطراف خود بیاندازیم کم وبیش طبق خبرها و رصد فضای مجازی می بینیم که درنهادها و سازمانها و یا … موضوع گسترش فساد به شدت ریشه دوانده است و لانه نموده است و گریبانگیر سیستم های اداری ما و جامعه شده است. منکری که درجامعه، باید با آن مبارزه کرد.

اگر بخواهیم آیات قرآن و احادیث را بررسی نماییم، «۴٠» آیه درقرآن مربوط به فساد می باشد.

علی ایحال با نزدیک شدن به انتخابات آتی ریاست جمهوری، رهبرعزیز به منوال سالیان قبل معیارهایی را معرفی نمودند که انصافا اگر غافل ازاین معیارها شویم وکورکورانه و بدون بصیرت پای صندوق های رای برویم، دچارهمان مصیبت بزرگی می شویم که امام راحل بارها گوشزد میفرمودندکه نگذارید این انقلاب بدست نااهلان بیافتد.

و اما بزرگواران عزیز چرا گسترش فساد؟

وقتی ضعف در ایمان و اعتقادات بر انسان غلبه کرد، هوی نفس با کمک وسوسه های شیطانی مسیر تباهی و فناپذیری انسان را رقم میزند، بنابراین انحطاط آدمی را در پی دارد، و انسان بسوی منکر فساد مالی یا اخلاقی و یا سوق داده میشود…

فساد غده سرطانی شده است که باید با آن مبارزه شود و اعتماد مردم نسبت به آن جلب شود لذا امروزه پدیده ای شوم در جامعه شده است که میطلبد طبق شاخص هایی که مقام معظم رهبری اشاره به آن فرموده است کاندیدا توان خود را در وهله اول بر وی آن متمرکز نمایند و برنامه ای جامع و اساسی جهت برخود با آن در دستور کار خود قرار دهند و در این میان هم مردم و ملت ما با انتخاب اصلح و با درایت خود، زمینه این مسیر را مهیا سازند چرا؟ چونکه اگر بخواهیم طبق خطبه ١۵٨ نهج البلاغه انتخاب غلطی داشته باشیم پیامدهایی را در بر خواهد داشت که طبق سفارش امیرکلام آقا امیرالمومنین علی (ع) اشاره ای به آن میکنم.

پس از تسلط فرزندان امیه، خانه اى در شهر یا خیمه اى در بیابان باقى نمیماند جز آن که ستمگران بنى امیه، اندوه و غم را بدانجا میکشانند، و بلا و کینه توزى را در همه جا مطرح میکنند.

پس در آن روز براى مردم نه عذر خواهى در آسمان و نه یاورى در زمین باقى خواهد ماند.

زیرا نا اهلان را به زمامدارى برگزیده اید، و زمامدارى را به جایگاه دروغینى قرار داده اید.

اما به زودى خداوند از ستمگران بنى امیه انتقام میگیرد، … من پیاپى سوگند مىخورم که پس از من بنى امیه خلافت را مانند خلط سینه بیرون مىاندازند و پس از آن دیگر، مزه حکومت را براى بار دیگر نخواهند چشید.

بیشتر بخوانید:
آرامشان نگذارید که آرامتان نمی‌گذارند!
  • نویسنده : حجت ذوالفقاری