پایان هفته بارانی در انتظار گیلانی ها | استقرار جوی غالباً پایدار تا روز دوشنبه
پایان هفته بارانی در انتظار گیلانی ها | استقرار جوی غالباً پایدار تا روز دوشنبه
خزر: مدیر کل هواشناسی با اشاره به فعالیت جوی پایدار تا روز دوشنبه در استان، گفت: با نفوذ جریانات شمالی و ناپایدار روزهای پایانی هفته در گیلان بارانی است.

 به گزارش خزرآنلاین، محمد دادرس با اشاره به اینکه نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی غالباً پایدار در منطقه است، و در خصوص پایان هفته بارانی در انتظار گیلانی ها است اظهار کرد: این شرایط جوی تا دوشنبه در استان گیلان فعالیت می‌کند.

وی افزود: در این مدت برای گیلانی ها آسمانی صاف تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد، در ساعت ابتدایی صبح و شب هنگام برای ارتفاعات یخبندان، طی روز افزایش دما و وزش باد جنوبی پیش بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی گیلان اضافه کرد: در این مدت این مدت گاهی با شکل گیری ناپایداری‌های موقتی احتمال بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه به تدریج از عصر روز دوشنبه با شکل گیری ناپایداری در منطقه، به تناوب در بعضی نقاط بارندگی شاهد خواهیم بود، گفت: این شرایط تا پایان هفته مهمان گیلانی‌ها است.

دادرس ادامه داد: دریا نیز در این مدت آرام با موج‌های کوتاه پیش بینی شده که برای انجام فعالیت‌های دریایی به ویژه صید و صیادی مناسبت است.

وی با اشاره به اینکه آسمان شهر رشت برای امروز کمی تا نیمه ابری، با احتمال مه صبحگاهی و گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی شده است، گفت: دمای رشت نیز بین ۵ تا ۱۸ درجه سلسیوس در نوسان است.

بیشتر بخوانید:
برای توسعه آسایشگاه معلولین رشت از ظرفیت‌های ملی استفاده شود