گیلان تا ۵ درجه گرم می‌شود | احتمال بارش پراکنده و رعد و برق در ارتفاعات
گیلان تا ۵ درجه گرم می‌شود | احتمال بارش پراکنده و رعد و برق در ارتفاعات
خزر: هواشناسی گیلان پیش بینی کرد که دمای هوای استان تا ظهر سه شنبه(فردا) روند افزایشی خواهد داشت و برای برخی مناطق تا پنج درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

به گزارش خزرآنلاین، براساس جدول پیش بینی هواشناسی گیلان؛ از با شکل‌گیری جریانات جنوبی استان به تناوب وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها گاهی شدید، افزایش دما و در برخی نواحی جلگه‌ای مه گرفتگی تا ظهر سه‌شنبه دور از انتظار نیست؛ ضمن اینکه طی این مدت از سمت عرض‌های جنوبی به استان ممکن است شاهد گرد و خاک در استان باشیم.

هواشناسی گیلان همچنین پیش بینی کرد که ممکن است طی همین مدت در برخی ساعات و بعضی مناطق به‌ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها شرایط برای بارش‌های پراکنده و رعد و برق نیز مهیا خواهد بود.

جدول پیش بینی هواشناسی گیلان نشان میدهد، بیشترین دمای استان که روز گذشته (یکشنبه) در رودبار ۲۸درجه سانتیگراد ثبت شد، برای امروز دوشنبه به ۳۳درجه سانتیگراد خواهد رسید.

همچنین دمای رشت نیز که دیروز تا ۲۵ درجه سانتیگراد گرم شده بود، انتظار می‌رود امروز با پنج درجه افزایش به ۳۰ درجه سانتیگراد برسد.

طی مدت فعالیت این سامانه جوی و وزش باد گرم در برخی ساعات شدید احتمال دارد سقوط اجسام از ارتفاع، شکستن درختان، گسترش آتش سوزی احتمالی جنگل‌ها و مراتع، آبگرفتگی منطقه‌ای و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، برخورد صاعقه، کاهش کیفیت هوا و دید افقی ناشی از گرد و خاک از مخاطرات فعالیت پدیده جوی در استان اتفاق بیفتد.

هواشناسی گیلان همچنین توصیه کرد که در این مدت از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی و انجام فعالیت‌های کوهنوردی پرهیز شود.

براساس جدول پیش بینی هواشناسی گیلان، به تدریج از سه‌شنبه با نفوذ توده هوای ناپایدار و شمالی شدن جریانات هوا؛ آسمان استان ابری، مه‌آلود، بارانی به همراه وزش باد و کاهش دما تا پنجشنبه مواجه خواهد بود.