شهردار لاهیجان در سراشیبی استیضاح!
شهردار لاهیجان در سراشیبی استیضاح!
خزر: اگرچه بیشتر از 6 ماه از انتخاب یوسف قیامتیون به عنوان شهردار لاهیجان نمی گذرد اما به نظر پایه های صندلی مدیریتی او بر راس شهرداری لاهیجان در حال سست شدن است.

به گزارش خزرآنلاین، اگرچه بیشتر از ۶ ماه از انتخاب یوسف قیامتیون به عنوان شهردار لاهیجان نمی گذرد اما به نظر پایه های صندلی مدیریتی او بر راس شهرداری لاهیجان در حال سست شدن است. شاهد این ادعا، انتقادات اخیر و علنی دو عضو شورا نسبت به عملکرد وی می باشد. انتقاداتی که نشان از عمق نارضایتی برخی شورانشینان از عملکرد شهردار لاهیجان دارد. 

شاید بتوان قیامتیون را از این منظر، رکورددار محسوب کرد! افول زودهنگام وی و برانگیختن اعتراض دو عضو از هفت عضو شورای شهر لاهیجان آن هم در بازه زمانی کمتر از ۶ ماه، اگر در گیلان بی نظیر نباشد، حتما کم نظیر خواهد بود. به نظر می رسد تاخیر در پرداخت حقوق پرسنل و معوقات آن ها، مهمترین موضوعی است که این روزها دامنگیر قیامتیون شده است. چالشی که اگر قیامتیون چاره ای برای آن اتخاذ کند، حتی حمایت های همه جانبه رئیس شورا هم نخواهد توانست بقای او را بر منصب فعلی تضمین کند. 

در همین راستا، رضا نصرتی، عضو شورای شهر لاهیجان می گوید: اولویت اعضای شورای شهر پس از انتخاب شهردار جدید، پرداخت حقوق معوق پرسنل، پیمانکاران و بدهی تامین اجتماعی بود که متاسفانه هیچ اقدام موثری در این راستا صورت نگرفت. وی همچنین با اشاره به اینکه گفته می شود برخی از پرسنل در دریافت اضافه کار خود به روز هستند و برخی تا سه سال معوقه دارند، این ناعدالتی را موجب ناراحتی بسیاری از پرسنل دانست. 

از سوی دیگر، آرمان پوریاسری سخنگوی شورای شهر لاهیجان هم در آخرین جلسه شورا، عملکرد شهرداری را عامل شرمندگی خود در نزد پرسنل شهرداری لاهیجان دانسته و با بیان اینکه شهرداری با کسر بودجه بالای ۴۰میلیاردی تومان مواجه است، می گوید: متاسفانه از زمان مدیریت چندین ماهه آقای شهردار تا به امروز اخبار و شواهدی که از شهرداری به شورا میرسد ناخوشایند است.

البته دامنه انتقادات از قیامتیون تنها محدود به این مورد نیست. معضل آسفالت نامناسب معابر هم موضوعی است که اگرچه مورد انتقاد اعضای شورا قرار گرفته اما به نظر در درجه دوم اهمیت قرار دارد. موضوعی که بر خلاف تعویق در پرداخت مطالبات پرسنل شهرداری لاهیجان، می تواند نه نارضایتی قشری خاص که نارضایتی عمومی شهروندان لاهیجانی را از عملکرد شهرداری به دنبال داشته باشد. 

بی شک تصور این که شورای شهر لاهیجان در واپسین ماه های عمر ۴ ساله خود، از استیضاح شهردار رویگردان خواهد بود، تصوری باطل خواهد بود چرا که برای بسیاری از اعضای فعلی شورا، رضایت مردم از عملکرد شهرداری برگ برنده ادامه حضوران در کرسی پارلمان محلی شورا خواهد بود. برگ برنده ای که گویا با نوع عملکرد قیامتیون بر راس شهرداری لاهیجان، موجودیتش به خطر افتاده است!

بیشتر بخوانید:
تمجید معاون استانداری گیلان از عملکرد درخشان شهردار لنگرود