یک درخواست از دادستان انقلابی گیلان؛ به موضوع واگذاری شرکت صنایع ابریشم گیلان ورود کنید
یک درخواست از دادستان انقلابی گیلان؛ به موضوع واگذاری شرکت صنایع ابریشم گیلان ورود کنید
خزر: سندی که گفته شد در سال ۸۲ در مورد اراضی شرکت ابریشم به طور غیرقانونی گرفته شده، باید ابطال شود. سند غیرقانونی که با زد و بند گرفته شده، حتما باید ابطال شود و از همکاران قضایی می‌خواهم که با شجاعت در مورد اینگونه مسائل برخورد کنند. کار معمولی را همه انجام می‌دهند؛ مهم انجام دادن کار ویژه است. مسئله کارخانه ابریشم را به طور جدی دنبال کنید.

به گزارش خزرآنلاین، یکی از مواردی که در سفر یک روزه آیت الله رئیسی به گیلان مورد بررسی و تاکید ایشان قرار گرفت، مباحث مربوط به شرکت صنایع ابریشم گیلان بود.

خبرگزاری رسمی قوه قضاییه(میزان) در پوشش اظهارات رئیس دستگاه قضا می نویسد:

رئیس قوه قضاییه با اشاره به سخنان یکی از اعضای حاضر در این جلسه در رابطه با اراضی شرکت ابریشم گفت: سندی که گفته شد در سال ۸۲ در مورد اراضی شرکت ابریشم به طور غیرقانونی گرفته شده، باید ابطال شود. سند غیرقانونی که با زد و بند گرفته شده، حتما باید ابطال شود و از همکاران قضایی می‌خواهم که با شجاعت در مورد اینگونه مسائل برخورد کنند. کار معمولی را همه انجام می‌دهند؛ مهم انجام دادن کار ویژه است. مسئله کارخانه ابریشم را به طور جدی دنبال کنید.

فساد را باید دنبال کرد. فساد را باید ریشه کن کرد. ما معتقدیم فساد در هر کجا که باشد، باید دنبال شود. سندی که غیرقانونی گرفته شده، سندی که معلوم است با زد و بند گرفته شده، دادگستری شناسایی کند، تحقیق کند، اگر برایش احراز شد، حتما سند باید ابطال شود و دوستان هم بدانند که این مساله و برادرانمان در بخش پیشگیری که من از همت شما تشکر می کنم، با شجاعت در این مسائل بیاستید. کار معمولی را که همه انجام می دهند، مهم کار ویژه است. کار ویژه است که نگاه ویژه وجود مقدس حضرت ولی عصر به انسان را به دنبال دارد. کار ویژه است که در واقع یک اتفاقی در زندگی انسان می افتد.

چه بر سر شرکت ابریشم گیلان آمد؟ 

این فرمایشات رییس دستگاه قضا این سوال را به ذهن متبادر می کند که در سال ۸۲ چه بر سر شرکت ابریشم گیلان آمد؟

خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال می نویسد: شرکت صنایع ابریشم گیلان، واقع در شهرستان صومعه‌سرا در سال ۱۳۶۲ در زمینه تولید نخ ابریشم با ظرفیت اسمی ۱۰۴ تن در سال، با اشتغال حدوداً ۳۰۰ نفر در زمینی به مساحت ۱۸ هکتار به‌عنوان یکی از واحدهای بزرگ کشور فعالیت خود را آغاز کرد. سهامداران عمده این شرکت، بانک صنعت و معدن بودند که طبق اعلام شرکت گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند (هلدینگ وابسته به بانک صنعت و معدن) در سال ۱۳۸۲ و در زمان تصدی سلطانی فر بر استانداری گیلان، به یکی از چهره های نام آشنا در گیلان واگذار شد.