یک سوال از خلیل بهروزی فر؛ از پل ورودی فومن چه خبر؟!
یک سوال از خلیل بهروزی فر؛ از پل ورودی فومن چه خبر؟!
خزر: آذرماه پارسال بود که رسانه ها گفتگویی از خلیل بهروزی فر، نماینده فعلی مردم فومن و شفت منتشر کردند. گفتگویی که در آن، بهروزی فر خبر از فعال‌سازی پروژه ساخت پل ورودی شهر فومن داده و مدعی شده بود برای فعال‌سازی و پیگیری این پروژه ۳ جلسه با وزیر جدید داشته است.

به گزارش خزرآنلاین،  آذرماه پارسال بود که رسانه ها گفتگویی از خلیل بهروزی فر، نماینده فعلی مردم فومن و شفت منتشر کردند. گفتگویی که در آن، بهروزی فر خبر از فعال‌سازی پروژه ساخت پل ورودی شهر فومن داده و مدعی شده بود برای فعال‌سازی و پیگیری این پروژه ۳ جلسه با وزیر جدید داشته است.

 همچنین خبرگزاری مهر هم بهمن ماه پارسال در گزارشی، یکی از وعده‌های «خلیل بهروزی فر» در مجلس را تعیین تکلیف این پروژه دانسته و از قول وی نوشته بود: پروژه پل ورودی فومن یکی از مطالبات مهم و بحق مردم این شهرستان بوده و وضعیت فعلی پروژه در شأن شهرستان فومن و مردم آن نیست. مرحله تصمیم گیری و طراحی پروژه تمام شده و عملیات عمرانی باید آغاز شده و تا بعد از سال‌ها ورودی شهر فومن از حال رکود خارج و ساماندهی شود.

 البته بهروزی فر بعدها ادعاهای دیگری هم مطرح کرد. مثلا در نشست خبری خود، خبر از ساخت میدان به جای پل در ورودی فومن داد و گفت: پیگیر مطالبات مردم هستیم تا در فاز اول میدانی با مقیاس بزرگ‌تر با مبلمان شهری مشخص ظرف یکسال ساخته و بهره برداری شود!

 علی رغم تمام این وعده ها، عملیات عمرانی این پروژه همچنان مطلوب نیست. پروژه ای که از زمان کلنگ زنی اش تاکنون، چهار نماینده در مجلس، سه دولت، چندین استاندار و فرماندار را به خود دیده و هیچکس فکر نمی‌کرد که بعد از ۱۷ سال و هزینه چند میلیارد تومانی همچنان درگیر درست یا غلط بودن نقشه و یا رفع اشکالات هندسی و یا اظهارنظرهای نمایندگان شهرستان در مجلس باشد!

 پروژه‌ای که به اذعان رسانه ها، با سیاسی بازی‌های صورت گرفته، چندین بار نمای ظاهری و نقشه‌های آن تغییر یافته و میلیاردها تومان اعتبار صرف این موضوع شده است. پروژه نازیبایی که تشبیه اش به غده‌ای چرکین در ورودی شهر فومن، چندان هم بیراه نیست و البته خبری هم از تبدیلش به میدان نیست!

 شاید این روزها تنها راه حل این پروژه، حذف فیزیکی و تعقیب قضایی ترک فعل کنندگانش باشد، وگرنه ۱۷ سال فرصت کمی برای سنجش ادعاهای مسئولین و باور به اینکه اراده ای برای حل این مشکل وجود ندارد، نیست!