یک سوال از شهردار رشت؛ اگر قرار بر انتصاب بستگان شورا بود، چرا آزمون ارزیابی مدیران برگزار کردید؟!
یک سوال از شهردار رشت؛ اگر قرار بر انتصاب بستگان شورا بود، چرا آزمون ارزیابی مدیران برگزار کردید؟!
خزر: نکته قابل تامل دیگر اینکه گفته می شود مبلغ ۵۰ میلیون تومان از بودجه بیت المال شهرداری برای برگزاری این آزمون آن هم توسط یک شرکت غیربومی هزینه شده است...

به گزارش خزرآنلاین، یکی از اقدامات پرحاشیه امیرحسین علوی پس از تکیه بر کرسی شهرداری رشت، برگزاری آزمونی تحت عنوان آزمون ارزیابی شایستگی مدیران بود!

 اگرچه این آزمون همان طور که از نامش هم پیداست، برای سنجش میزان شایستگی و توانایی گزینه های محتمل مدیریتی بود اما ادامه روند انتصابات در شهرداری رشت این سوال را به ذهن متبادر می کند که اگر قرار بر انتصاب بستگان اعضای شورا بوده، اساسا چرا این آزمون برگزار شده است؟

نکته قابل تامل دیگر اینکه گفته می شود مبلغ ۵۰ میلیون تومان از بودجه بیت المال شهرداری برای برگزاری این آزمون آن هم توسط یک شرکت غیربومی هزینه شده است. همچنین بنا بر اظهارات اعضای شورا، علوی بر اساس نظر شخصی خود چهل نفر را برای قرار گرفتن در این آزمون ارزیابی شایستگی مدیریتی انتخاب کرده است! افرادی که منتسب به شهردار و یا در ستاد تبلیغاتی وی مشغول فعالیت بوده‌اند!

در همین راستا از شهردار رشت درخواست می شود در راستای عمل به اصل شفافیت و به منظور تنویر افکار عمومی به سوالات زیر پاسخ دهد:

 آیا انتصاب اخیر مجتبی ماه پسند به عنوان سرپرست معاونت مالی اقتصادی، با توجه به نتایج آزمون ارزیابی مدیران صورت گرفته است؟

 نظر به حمایت های مجید عزیزی، عضو شورای شهر رشت از عملکرد شهردار رشت، آیا انتصاب خواهر ایشان به عنوان مشاور شهردار رشت بر اساس نتایج آزمون ارزیابی مدیران صورت گرفته است؟

 نحوه انتخاب پیمانکار برگزاری این آزمون به چه صورت بوده و چرا از پیمانکاران بومی برای این کار استفاده نشده است؟

 لیست ۴۰ نفره شهردار رشت برای شرکت در این آزمون بر چه اساسی تنظیم شده و چرا فراخوانی از این بابت برای تمام مدیران شهرداری صادر نشده است؟

 نحوه و معیارهای انتخاب پیمانکار برگزاری این آزمون به چه صورت بوده و دقیقا چه میزان از بودجه بیت المال شهرداری رشت به برگزاری این آزمون اختصاص یافته است؟