یک عکس و هزاران نکته!
یک عکس و هزاران نکته!
خزر: شاید این تصویر بتواند بعد از سه سال، نحوه عزل ایزدوست و انتصاب عباس علیزاده که خود را حامی آیت الله رئیسی می خواند، رمزگشایی کند!

به گزارش خزرآنلاین، مرداد ماه ۹۷ بود که عباس علیزاده کرسی مدیرکلی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان را از محمود ایزدوست تحویل گرفت. انتصابی که به نظر می رسید در تضاد با سیاست های دولت وقت بود چرا که علیزاده کمی پیش تر از تعرفه اش به عنوان مدیرکل در دولت روحانی، شانس خود را برای حضور در شورای پنجم رشت آزموده و از قضا نامش در لیستی قرار گرفته بود که از حامیان آیت الله رییسی به شمار آمده و وی را رئیس جمهور خود می نامید! 

با این حال، همین حمایت علنی از رقیب اصلی رئیس جمهور وقت هم نتوانست مانع از انتصاب علیزاده به عنوان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان شود. 

 

عباس علیزاده در حالی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان شد که برکناری ایزددوست از این منصب می توانست حواشی زیادی را برانگیزد. به خصوص آن که ایزدوست نسبت فامیلی نزدیکی با الیاس حضرتی، نماینده اصلاح طلب وقت داشته و ممکن بود این برکناری بهای گزافی چون رنجاندن یک نماینده شاخص اصلاح طلب را در پی داشته باشد. اتفاقی که به نظر در ظاهر امر نیفتاد و هیچگونه صدای اعتراضی از الیاس حضرتی حداقل در ابعاد رسانه ای شنیده نشد! 

به عبارت دیگر، اتفاق عجیبی در راس اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان رخ داده بود. یکی از بستگان الیاس حضرتی به عنوان نماینده اصلاح  طلب از سمت خود برکنار شده و فردی جایگزین وی شده بود که نامش در لیست حامیان رئیسی به چشم می خورد! سکوت رسانه ای حضرتی هم البته نکته ای بود که نمی شد به راحتی از کنارش عبور کرد! 

حالا اما با گذشت سه سال از آن روزها، تصویری در فضای مجازی منتشر شده که عباس علیزاده را در قاب مشترک با اصلاح طلبانی همچون جمشید رسایی، هرمز ربانی، فرهام زاهد و … نشان می دهد. نکته جالب اما حضور الیاس حضرتی در همین تصویر است. جالب تر آن که عباس علیزاده دقیقا پهلو به پهلوی الیاس حضرتی قرار دارد! 

 

شاید تصویر بالا بتواند بعد از سه سال، نحوه عزل ایزدوست و انتصاب عباس علیزاده که خود را حامی آیت الله رئیس می خواند، رمزگشایی کند!