۱۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به آمار بیماران کرونایی گیلان افزوده شد
۱۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به آمار بیماران کرونایی گیلان افزوده شد
خزر: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۱۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به آمار بیماران کرونایی در گیلان افزوده شد.

به گزارش خزرآنلاین، فردین مهرابیان نسبت به آمار بیماران کرونایی گیلان اظهار داشت: ۶۳۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که ۱۱۵ نفر از این تعداد ۲۴ ساعت گذشته به آمار مذکور افزوده شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۱۲۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که ۲۲ نفر به تازگی به این بخش منتقل شدند و ۱۳۰ نفر نیز بدحال هستند گفت: تداوم این روند نزولی منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی با تأکید بر اینکه مردم باید همچنان از دورهمی‌ها و مسافرت خودداری کنند تصریح کرد: با وجود تعطیل بودن امروز اما ۵۵ پایگاه واکسیناسیون در سطح استان گیلان و ۲۰ پایگاه در شهرستان رشت واکسیناسیون مردم را انجام می‌دادند.

مهرابیان در خصوص بیماران کرونایی گیلان ابراز داشت: مردم جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پروتال دانشگاه علوم پزشکی گیلان به آدرس vac.gums.ac.ir مراجعه یا سامانه تلفنی ۴۴۰۱ که تا ساعت ۲۳ آماده خدمت‌رسانی به مردم است تماس حاصل کنند.

وی افزود: مادران باردار در خطر بالاتری از ابتلا به نسبت به افراد غیرباردار نیستند اما در صورت ابتلا شدت علائم کرونا در مادران باردار بیشتر است به همین دلیل سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت واکسیناسیون را برای مادران توصیه می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: شرط واکسیناسیون مادران باردار این است که بالای ۱۸ سال بوده و ۱۲ هفته از مدت بارداری آنان گذشته باشد بانوان باردار برای حفظ سلامتی خود با خانه بهداشت مراجعه کرده و یا با سامانه ۴۰۳۰ و ۴۴۰۱ تماس حاصل کنند.

بیشتر بخوانید:
ادعاهای یک مددجو از شکنجه قرون وسطایی در یک کمپ ترک اعتیاد در گیلان!