۱۴ شهرستان گیلان آبی شدند | رودبار، رضوانشهر و آستارا در وضعیت زرد
۱۴ شهرستان گیلان آبی شدند | رودبار، رضوانشهر و آستارا در وضعیت زرد
خزر: معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه ۱۴ شهرستان استان در وضعیت آبی قرار دارند، گفت: سه شهرستان همچنان در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش خزرآنلاین، آبتین حیدرزاده با اشاره به آخرین رنگ بندی کرونایی شهرستان استان گیلان، اظهار کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت ۱۴ شهرستان گیلان در وضعیت آبی قرار دارند.

وی با بیان اینکه در دو هفته گذشته شهرستان قرمز و نارنجی در استان گیلان نداشته‌ایم، افزود: هم اکنون تنها سه شهرستان آستارا، رودبار و رضوانشهر در وضعیت زرد قرار دارند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه با وجود روند کاهشی کرونا در استان اما وضعیت همچنان شکننده است، اضافه کرد: رعایت دستور العمل ها و شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک باید همانند گذشته با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به روند واکسیناسیون در استان و شهرستان گیلان و با بیان اینکه تاکنون بیش از ۹۳ درصد گیلانی‌ها دُز نخست واکسن را تزریق کرده‌اند، تصریح کرد: بیش از ۷۸ درصد شهروندان گیلانی نیز دُز دوم را دریافت کرده‌اند.

حیدرزاده با بیان اینکه شهروندان باید به تزریق واکسن توجه ویژه ای داشته باشند، گفت: واکسیناسیون در کنار رعایت دستور العمل ها ایمنی را بیشتر و موارد ابتلاء، بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا را کاهش می‌دهد.

وی همچنین به تزریق دُز سوم واکسن کرونا به گروه‌های خاص و افراد بالای ۶۰ سال اشاره و اظهار کرد: تاکنون ۴۱ هزار و ۸۹۶ نفر از افراد بالای ۶۰ سال در گیلان دُز سوم را دریافت کرده‌اند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه روند ابتلاء و بستری‌های کرونایی در روزهای گذشته ثبات داشته است، گفت: در شبانه روز گذشته ۶۵ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های گیلان پذیرش شدند.

حیدرزاده تأکید کرد: روند نزولی آمارها باید زمینه عادی انگاری و عدم رعایت شیوه نامه‌ها را در سطح جامعه ایجاد کند.

بیشتر بخوانید:
بیمارستان های گیلان مملو از بیماران کرونایی | بستری ۲۵۰ نفر در یک شبانه روز