۱۷۵ میلیارد تومان تسهیلات کرونا در گیلان پرداخت شد
۱۷۵ میلیارد تومان تسهیلات کرونا در گیلان پرداخت شد
خزر: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: تاکنون حدود ۱۷۵ میلیارد تومان تسهیلات کرونا توسط ۱۷ بانک عامل در استان پرداخت شده است.

به گزارش خزرآنلاین، عباس علیزاده روز جهارشنبه با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در راستای حمایت از مشاغل آسیب دیده از شیوع کرونا، ۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به استان اختصاص داده است، اظهار داشت:  باید از این محل پنج هزار میلیارد تومان  بیمه بیکاری برای ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت  به واحدهای آسیب‌دیده و کارگرانی که در این واحدها مشغول به  کار هستند، پرداخت شود.

وی تصریح کرد: در کنار این حمایت ها، تسهیلاتی نیز با سود ترجیحی ۱۲ درصد برای مشاغل آسیب‌دیده،  رسمی و غیر رسمی دولت پیش‌بینی شد که سهم استان از این میزان هم یک هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: تا کنون ۳۹۷ میلیارد تومان درخواست تسهیلات داشته ایم که حدود ۱۷۵ میلیارد تومان توسط ۱۷ بانک عامل در استان به آنها پرداخت شده است.

علیزاده میزان ۱۷۵ میلیارد تومان پرداخت شده تسهیلات کرونایی در استان را برای ۴۱ هزار و ۸۲۲ نفر عنوان و بیان کرد:این آمادگی وجود دارد تا پایان شهریورماه مشاغل رسمی و غیر رسمی  واجد شرایط برای دریافت این تسهیلات ثبت نام کنند.
به گزارش ایرنا؛ تسهیلات پرداختی به آسیب دیدگان کرونا به ۱۴ رسته شغلی اختصاص دارد که ثبت نام و پرداخت این تسهیلات به افراد واجد شرایط در دو مرحله بیمه شدگان و غیر بیمه شدگان انجام می شود.

دولت به ازای هر کارفرما که به صورت خویش فرماست مبلغ شش میلیون تومان و به ازای شغل هایی که به صورت غیر رسمی و بیمه ای کار انجام می دهند، هشت میلیون تومان پیش بینی کرده است.
همچنین در مرحله مشاغل آسیب دیده برای واحدهایی که بر اساس پروتکل هایی که دولت مشخص کرده و موظف به تعطیلی واحدهای تولیدی و خدماتی خود شدند برای هر شغل بیمه ای ۱۶ میلیون تومان اما برای شغل های متاثر از کرونا که خود واحدهایشان را تعطیل کرده بودند ۱۲ میلیون تومان در نظر گرفته است.
برای مشاغلی همچون رانندگان که به صورت خویش فرما کار می کنند نیز ۶ میلیون تومان تسهیلات پیش بینی شده است.

گیلان دومین استان درگیر در جریان شیوع کرونا در کشور بود.

روز گذشته فوت ۱۳۲ بیمار کرونای دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته اعلام شد که تا آن زمان شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۲ هزار و ۵۴۲ نفر رسید و در حال حاضر ۲۸ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا قرار دارند.

بیشتر بخوانید:
تشدید ویروس کرونا در موج سوم/ هر علامت تنفسی، مطمئنا کروناست