۱۷ هزار معلم نهضتی برای استخدام به دانشگاه فرهنگیان معرفی می‌شوند
۱۷ هزار معلم نهضتی برای استخدام به دانشگاه فرهنگیان معرفی می‌شوند
خزر: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تبدیل وضعیت معلمان نهضتی خبر داد و گفت: ۱۷ هزار معلم نهضت سوادآموزی برای استخدام به دانشگاه فرهنگیان معرفی می‌شوند.

به گزارش خزرآنلاین،  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تبدیل وضعیت معلمان نهضتی خبر داد و گفت: ۱۷ هزار معلم نهضت سوادآموزی برای استخدام به دانشگاه فرهنگیان معرفی می‌شوند.

محمدرضا احمدی در گفت‌وگویی با بیان اینکه قطعاً در کشور با ضعف‌هایی مواجه هستیم که باید در جهت رفع آن‌ها گام برداشت اظهار داشت: در این سال‌ها شاهد تحقق شعار کلیدی انقلاب اسلامی ایران یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بوده‌ایم.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران اکنون دارای استقلال سیاسی بوده و مردم برای کشور خود تصمیم‌گیری می‌کنند.

 احمدی عنوان داشت: اکنون خودمان انتخاب می‌کنیم که با کدام کشورها ارتباط داشته باشیم که این امر در قبل از انقلاب مشهود نبوده و به برکت انقلاب اسلامی به این استقلال دست پیدا کردیم.

 وی گفت: شعار دیگر انقلاب اسلامی آزادی بوده و در همه عرصه‌ها مشهود است اکنون می‌توانیم براساس فرهنگ دینی و اسلامی خود در کشور فعالیت داشته و یا در هر علمی پیش‌روی کنیم.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به معنای واقعی کلمه یعنی حکومت مردم بر مردم و حکومت اسلام بر مردم تحقق پیدا کرده است.

احمدی افزود: اکنون می‌توانیم با اقتدار بگوییم که جمهوری اسلامی ایران با همان آرمان‌ها و شعارهای آغاز انقلاب مسیر خود را ادامه داده و ان‌شاالله در آینده نیز با همین آرمان‌ها در همان مسیر گام برمی‌دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تبدیل وضعیت نیروهای نهضت سوادآموزی خبر داد و گفت: ۲۳ هزار نفر از معلمان نهضت سوادآموزی در آزمون استخدامی شرکت کردند.

احمدی ابراز داشت: از ۲۳ هزار نفری که در آزمون استخدامی شرکت کردند ۱۷ هزار نفر از آن‌ها نمره قبولی را کسب کرده که ان‌شاالله این افراد با معرفی به دانشگاه فرهنگیان به استخدام رسمی در می‌آیند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: به‌دلیل کمبود منابع مالی و محدودیت منابع در کشور باید به جای آغاز پروژه‌های جدید در گیلان پروژه‌های نیمه کاره قبلی به پایان برسند.

 عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس گفت: البته این سیاست در شرایط اضطراری مانند ساخت و ترمیم پل‌ها و زیر ساخت‌های آسیب‌دیده مانند زیرساخت‌های شهر تالش و شهرهای دیگر که در سیل آسیب دیدند صدق نمی‌کند.

وی عنوان داشت: در رشت  نیز  پروژه‌های مهمی وجود دارد که باید به سرعت مورد رسیدگی قرار بگیرند که یکی از این پروژه‌ها مدیریت پسماند سراوان است.

وی بیان کرد: شیرابه‌های خروجی از پسماند سراوان سمی بوده و آسیب بسیاری را به سفره‌های زیر زمینی متحمل می‌کند به همین دلیل این پروژه در اولویت رسیدگی قرار گرفته است.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: کارخانه کود آلی لاکان کارخانه‌ای بسیار مهم است اما با این وجود روند احداث آن پیشرفت فیزیکی کمی داشته و باید حتماً سرعت بیشتری پیدا کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس افزود: در راستای احیای رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود طرح سوالی برای وزیر مربوطه نوشته شده که باید ضمن حضور در صحن مجلس پاسخگوی سوالات نمایندگان گیلان باشد.

وی گفت: ایشان باید پاسخگو باشند که در طول این سال‌ها چه سیاست‌هایی برای پسماند سراوان اتخاذ شده و آیا هزینه‌های انجام شده خروجی متناسبی داشته است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر باید پاسخ دهد که برای تصفیه‌خانه‌ای که در سراوان چه میزان اعتبار هزینه شده و آیا این هزینه‌ها نتیجه مطلوبی نیز داشته است یا خیر.

 احمدی با بیان اینکه گوهر رود و زرجوب از آلوده‌ترین رودخانه‌ها هستند تصریح کرد: متأسفانه فاضلاب‌های شهری، بیمارستانی و شیرابه زباله سراوان به این ۲ رودخانه سر ریز می‌شود.

 عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس ابراز داشت: متأسفانه در این حوزه شاهد اقدامات مفیدی از جانب مسئولان نبوده و در این راستا طرح سوالی از وزیر مطرح شده است.

وی با اشاره به اینکه گیلان به عنوان قطب کشاورزی در کشور مطرح شده است خاطرنشان کرد: با وجود مطرح شدن کشاورزی گیلان از طرفی صنعت استان با مشکل مواجه شد.

 نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از جمله پروژه‌هایی که به صنعت گیلان گره خورده و با تعطیل شدن هر یک از آن‌ها حدود ۴ هزار نیروی کار بیکار شدند کارخانه پوشش گیلان و الکترونیک بوده است.

وی افزود: این مسئله به جد مورد پیگیری قرار گرفته و همچنین در سفر آقای رئیسی به گیلان نیز گزارشی به ایشان داده و از ایشان می‌خواهیم که این مشکل را مورد پیگیری قرار دهند.

 عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون اولویت با احیای کارخانه‌های غیرفعال است تا از این طریق هم صنعت گیلان رونق پیدا کرده و هم مشکل اشتغال جوانان گیلانی به حداقل برسد.

بیشتر بخوانید:
عاملان شرارت و قمه کشی در بیمارستان پورسینا رشت دستگیر شدند