۵۴۲ نفر در سواحل گیلان از خطر غرق شدگی نجات یافتند
۵۴۲ نفر در سواحل گیلان از خطر غرق شدگی نجات یافتند
خزر: حسین میرزایی، رئیس هئیت نجات غریق و غواصی گیلان اظهار کرد: ۵۴۲ نفر در چهار ماه منتهی به مهرماه امسال در سواحل گیلان از خطر غرق شدگی نجات یافتند.

به گزارش خزرآنلاین، حسین میرزایی، رئیس هئیت نجات غریق و غواصی گیلان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی با اشاره به این مطلب، گفت: سواحل گیلان در کنار داشتن مناظر و جذابه‌های گردشگری با استقبال بالای مردم و شهروندان روبرو است که باید با همکاری دستگاهای متولی نسبت به ساماندهی و ارائه خدمات بهتر برای ناجیان و سواحل فراهم شود.

میرزائی در ادامه با اشاره به اینکه گیلان ۲۸۰ کیلومتر نوار ساحلی در ۹ شهرستان استان دارد، افزود: سواحل گیلان ۲۸۴ نقطه خطر آفرین در خود داشته که ۵۲۸ ناجی غریق در آنها فعالیت می‌کنند.

وی از همه ناجیان غریق، افراد فعال و پیشکسوتان این هیات که از اول خرداد ماه امسال تا ۴ مهر ماه پایان طرح‌ها، در مناطق ساحلی حضور داشتندو از دستگاه‌های اجرایی و نظامی، اعم از استانداری گیلان و فرمانداری‌های ساحلی، دادستانی مرکز استان و شهرستان‌ها، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج و‌ معاونت تربیت بدنی سپاه قدس مرکز استان و اداره کل ورزش و ‌جوانان، هلال احمر و… تشکر و قدردانی کرد و با اعلام اینکه از خردادماه امسال تا چهارم مهرماه سال جاری با تلاش ناجیان غریق ۵۴۲ نفر از خطر غرق شدن نجات یافتند، گفت: موانع و چالش‌های در مسیر توسعه ساماندهی سواحل و ناجیان غریق از قبیل امکانات و تجهیزات لازم وجود دارد که کمک جمعی مسولین امر را می‎پذیرد.

میرزایی گفت: امیدوارم که نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی و استانداری گیلان همانند استان‌های مجا‌ور ساحلی برای خرید تحهیزات و حقوق ناجیان غریق به حداقل خواسته این قشر زحمتکش که با از جان گذشتگی خود توانستند این افراد را از غرق شدن نجات دهند احترام گذاشته و‌ کمک حال این حوزه باشند.

بیشتر بخوانید:
غفلت شهروندان دوباره گیلان را گرفتار موج بعدی کرونا می کند