۷۰ عضو شورا در کشور بازداشت شده اند/ در قانون انتخابات شوراها تجدید نظر شود
۷۰ عضو شورا در کشور بازداشت شده اند/ در قانون انتخابات شوراها تجدید نظر شود
خزر: رییس شورای عالی استان‌ها با اشاره به فعالیت ۱۲۵ هزار و ۹۹۲ عضو شوراهای اسلامی در کشور گفت: فقط حدود ۷۰ عضو از این تعداد، بازداشت شده‌اند که نباید این تعداد را به کل شوراها تعمیم بدهیم.

به گزارش خزرآنلاین، علیرضا احمدی در حاشیه نشست شورای اسلامی آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲۵ هزار و ۹۹۲ نفر عضو شوراهای اسلامی در کشور هستند، ادامه داد: از این تعداد تاکنون ۷۰ نفر به دلایل متعدد تخلف دستگیر شده‌اند.

علیرضا احمدی روز چهارشنبه در جلسه شورای استان آذربایجان غربی افزود: باید ارتباط و همکاری شوراهای اسلامی با دستگاه‌های نظارتی و قضایی برای مقابله جدی با فساد و تخلف افزایش یابد.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین نیازهای حوزه فعالیتی شوراهای اسلامی شهر و روستا، اصلاح قانون انتخابات این حوزه است که باید با جدیت دنبال شود.

رییس شورای عالی استان‌ها اظهار کرد: به طور قطع باید در قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تجدید نظر شود که البته موارد مربوط به آن در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.

احمدی بیان کرد: نظرات شورای عالی استان‌ها نیز در این باره توسط مجلس اخذ شده که امیدواریم در راستای بهبود عملکردی شوراها موثر باشد.

وی با اشاره به اهمیت کار شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: بخش قابل توجهی از منابع روستاها و شهرها در اختیار شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیار و شهرداری است که از طریق این شوراها انتخاب می‌شوند، قرار دارد که با توجه به این امر، باید افرادی که وارد می‌شوند از ابعاد مختلف گزینش شوند.

بیشتر بخوانید:
اختلاف شخصی سبب بروز این حادثه شده / مأمور خاطی حراست فیزیکی پالایشگاه دستگیر شد