عامل سردرگمی مردم در روزهای کرونایی چیست؟! بی اطلاعی معاون سیاسی یا اشتباه خبرگزاری ایرنا؟!
عامل سردرگمی مردم در روزهای کرونایی چیست؟! بی اطلاعی معاون سیاسی یا اشتباه خبرگزاری ایرنا؟!
خزر: ای کاش استاندار گیلان شخصا به این موضوع ورود کند تا مشخص شود دقیقا عامل سردرگمی مردم در این روزهای کرونایی چیست!

به گزارش خزرآنلاین، دیروز بود که خبرگزاری دولتی ایرنا به نقل از معاون سیاسی استاندار گیلان که همزمان جانشین رییس ستاد مبارزه با کرونا در گیلان هم می باشد، خبر از لغو محدودیت تردد شبانه در شهرستان قرمز (رشت و رودبار) داده و از قول قاسم نژاد نوشت: ممنوعیت تردد اعلام شده برای وسائط نقلیه بین ساعات ۲۱ تا چهار صبح در شهرهای قرمز استان برداشته شده و مردم مشکلی در این زمینه نخواهند داشت.

امروز اما استاندار گیلان در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا مجددا بر وجود این محدودیت تاکید و گفت: از امروز «شنبه یکم آذر ماه» ، ممنوعیت تردد خودروها از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در رشت همزمان با سایر شهرهای کشور در وضعیت قرمز کرونا، اجرایی می شود!

در این میان، خبرگزاری ایرنا هم که اولین بار خبر از لغو این محدودیت داده بود، تیتر و بخشی از متن گفتگوی خود با معاون سیاسی استاندار را تغییر داده و این بار از قول وی نوشت: برای ممنوعیت تردد وسائط نقلیه بین ساعات ۲۱ تا چهار صبح در شهرهای قرمز استان تصمیم گیری نشده و در جلسه ستاد کرونا در روز شنبه این موضوع تعیین تکلیف می شود!!

مشخص نیست انتشار این خبرهای ضد و نقیض ناشی از اشتباه خبرگزاری ایرنا بوده یا معاون سیاسی استاندار بدون کسب تکلیف و اطلاع از تصمیمات بالادستی، ادعای لغو محدودیت ها را بر زبان رانده است! قابل تامل آن که برخلاف اعلام خبر لغو محدودیت ها که بازتاب وسیعی در رسانه ها استانی داشته، خبر بازگشت مجدد محدودیت ها، اصلا آن طور که باید و شاید تا کنون در رسانه بازتاب نداشته است. 

البته همانطور هم که پیش بینی می شد اظهارات معاون سیاسی استاندار در ارجاع دادن مردم برای دریافت برگه تردد به فرمانداری ها امروز منجر به تجمع مردم در فرمانداری ها به خصوص فرمانداری رشت در این روزهای کرونایی شد. 

ای کاش استاندار گیلان شخصا به این موضوع ورود کند تا مشخص شود دقیقا عامل سردرگمی مردم در این روزهای کرونایی چیست!

بیشتر بخوانید:
تغییر ساعت کار ادارات گیلان برای مدیریت مصرف برق+ جزئیات