هجمه ها به شهردار رشت از کجا آب می خورد؟!
هجمه ها به شهردار رشت از کجا آب می خورد؟!
خزر: تصویر زیر نشان می دهد چگونه یکی از رسانه های محلی شهردار رشت را متهم به سواستفاده از اقدامات شهردار پیشین کرده است! قابل تامل آن که سردبیر این رسانه در گذشته ای نه چندان دور، فردی است که هم اکنون در شهرداری و از قضا در واحد روابط عمومی هم مشغول به فعالیت است! 

به گزارش خزرآنلاین، ایجاد شفافیت مالی یا همان طرح معروف اتاق شیشه ای شهرداری، مدت هاست که در راس شعارهای افرادی قرار می گیرد که با هدف تصدی بر شهرداری رشت، برنامه هایشان را در صحن علنی شورا ارائه می دهند. شهردار فعلی هم مستثنی از این قاعده نبود، البته با این تفاوت که سرانجام حرف را به عمل تبدیل و واحد خزانه داری را در شهرداری راه اندازی کرد. اقدامی که گویا به مذاق برخی چندان خوش نیامده و آن را دستمایه هجمه به شهردار رشت قرار داده اند! 

منتقدان شهردار رشت، اخیرا با اشاره به راه اندازی واحد خزانه داری، مدعی شده اند این اقدام در زمان شهردار پیشین و بنا بر یک بخشنامه کشوری صورت گرفته و احمدی سعی دارد آن را به نام خود تمام کنند!

این انتقاد عجیب در حالی طرح می شود که اساسا وقتی اقدام عام المنفعه ای به پایان می رسد، افتخار آن به پای کسی نوشته می شود که آن را به درستی به اتمام رسانده نه کسی که از مدت ها قبل، آن را آغاز و نیمه کاره رها کرده است! حتی اگر ناتمام ماندن آن از سر اجبار و استیضاح بوده باشد.

متاسفانه در نظام اداری ما نمونه بخشنامه های این چنینی فراوان است. بخشنامه هایی که تنها در حد یک انتصاب و چند گزارش کار بی محتوا باقی مانده و بعد از مدتی به حال خود رها شده اند. البته این معضل محدود به شهرداری ها نیست و در بسیاری از فعالیت های عمرانی دولتی هم دیده می شود. تالار مرکزی رشت، نمونه روشنی است که بعد از سال ها هنوز به بهره برداری نرسیده است. سوال اینجاست که پس از بهره برداری و آغاز به کار این تالار، نام چه کسی در اذهان عمومی باقی خواهد ماند؟ آغازکننده یا تمام کننده؟! 

نکته عجیب دیگری که در این میان وجود دارد، ریشه اصلی انتشار این انتقادات و هجمه های صورت گرفته به شهردار رشت است. تصویر زیر نشان می دهد چگونه یکی از رسانه های محلی، شهردار رشت را متهم به سواستفاده از اقدامات شهردار پیشین کرده است! قابل تامل آن که سردبیر این رسانه در گذشته ای نه چندان دور، فردی است که هم اکنون در شهرداری و از قضا در واحد روابط عمومی هم مشغول به فعالیت است! 

روابط عمومی شهرداری رشت

 

بیشتر بخوانید:
گزارش تصویری ملاقات مردمی شهردار رشت با شهروندان