کدخبر:
219515
تاریخ انتشار:
۲۱ اسفند ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

از قطع درختان تا تخریب آبشار صخره ای؛ مواردی که در گزارش عملکرد شهردار سیاهکل فراموش شد!

خزر: اگرچه این اقدام حسنه شهردار سیاهکل در ارائه گزارش به مردم در پایان یک سال کاری را می بایست الگویی مثبت برای تمام مدیران دانست، اما اشاره شهردار سیاهکل به برگزاری جشنواره نوروزی در مجاورت استخر پاشوران یادآور داستان تخریب عجیب آبشار صخره ای این استخر است.

به گزارش خزرآنلاین، شهردار سیاهکل امروز در نشستی که با حضور خبرنگاران برگزار شد، گزارشی از فعالیت خود در یک سال اخیر ارائه داد. نیک بین با اشاره به پروژه هایی همچون پروژه‌های فرش موزاییک، بهبود سرویس‌های بهداشتی، جمع‌آوری آب‌های سطحی و بهسازی‌ در زمینهٔ نورپردازی برخی معابر خبر از برگزاری جشنواره نوروزی در مجاورت استخر پاشوران داد.

اگرچه این اقدام حسنه شهردار سیاهکل در ارائه گزارش به مردم در پایان یک سال کاری را می بایست الگویی مثبت برای تمام مدیران دانست، اما اشاره شهردار سیاهکل به برگزاری جشنواره نوروزی در مجاورت استخر پاشوران یادآور داستان تخریب عجیب آبشار صخره ای این استخر است. آبشاری که چند سال پیش با هزینه بیت المال و در ابعادی بسیار بزرگ به عرض هفت متر، طول دوازده متر و ارتفاع پنج متر ساخته شده بود و در زمان تصدی نیک بین بر شهرداری سیاهکل به دلیل بسیار عجیبی تخریب شد. تخریبی که می توان آن را مصداق کامل اتلاف بیت المال دانست.

قابل تامل آن که شهردار سیاهکل در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین و در پاسخ به اینکه علت تخریب این آبشار صخره ای چه بوده است، گفته بود که یکی از دلایل تخریب این بوده که پمپ آب این استخر به سرقت می رفته و آبشار هم بدون پمپ بی معنی بوده است!!

اینکه آبشاری با این ابعاد بزرگ را به علت آن که پمپ آن به سرقت می رود، تخریب کنیم همانند خانه ای می ماند که مورد دستبرد قرار گرفته و صاحب خانه به جای افزایش ملاحضات امنیتی، کل خانه را از بیخ و بن تخریب می کند!

البته نیک بین بعدها در مصاحبه ای مدعی شد که تخریب این آبشار صخره ای زیبا دلایل دیگری هم داشته است. وی با بیان اینکه این المان از سالیان قبل ساخته شده و هزینه زیادی برایش نشده است، گفت: البته شاید 8 سال پیش جذابیت های مختص خودش را داشت اما الان نه! البته با این نگرش خاص شهردار سیاهکل، می بایست بسیاری از ابنیه عمرانی در گذر زمان به دست تخریب سپرده می شد و هیچ اثر تاریخی از گذشته برای امروز به یادگار نمی ماند!

حواشی تصدی نیک بین بر شهرداری سیاهکل اما محدود به همین موضوع نبود. در اردیبهشت امسال متاسفانه تصاویری از قطع درختان چنار در فضای مجازی منتشر شد. درختانی سرسبز که گناهشان قرارگیری در مسیر سیم های برق بود. در شرایطی که حتی برخی منازل در کشورهای توسعه یافته به منظور جلوگیری از قطع درختان، معماری های عجیبی و غریبی را بر می گزینند، در سیاهکل، درختانی را قطع و ناقص کردند که به گواه تصاویر چندان هم نزدیک به سیم های برق نبودند. کافی است دو تصویر زیر را با هم مقایسه کنید.

 

 

 
از قطع درختان تا تخریب آبشار صخره ای؛ مواردی که در گزارش عملکرد شهردار سیاهکل فراموش شد!
#نیک بین شهردار سیاهکل #استخر پاشوران


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Social
تازه های Social
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219515 1