کدخبر:
220539
تاریخ انتشار:
۱۴ خرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مؤسسات خیریه برای جمع‌آوری فطریه به مجوز دبیرخانه زکات کمیته امداد گیلان نیاز دارند

خزر: مدیرکل کمیته امداد گیلان از برپایی هزار و ۷۹۰ پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در این استان خبر داد و گفت: جمع‌آوری فطریه توسط مؤسسات خیریه بدون مجوز دبیرخانه زکات کمیته امداد گیلان امکان‌پذیر نیست.

به گزارش خزرآنلاین، عباس اهرابی در گفت‌وگویی با تأکید بر اینکه مؤسسات خیریه و سازمان‌های ذیربط برای جمع‌آوری فطریه به مجوز دبیرخانه زکات کمیته امداد گیلان نیاز دارند اظهار داشت: هزار و 790 پایگاه ثابت و سیار برای جمع‌آوری زکات فطریه در سراسر گیلان برپا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه مبالغ جمع‌آوری شده زکات فطریه و نحوه هزینه‌کرد آن‌ها توسط مؤسسات خیریه و دیگر نهادهای مشابه باید به اطلاع این نهاد برسد عنوان کرد: مؤسسات یاد شده برای آغاز فعالیت خود باید ابتدا مجوزهای لازم را از دبیرخانه‌های زکات کمیته امداد اخذ کنند.

اهرابی در تشریح بیشتر روند راه‌اندازی و نحوه فعالیت شوراهای زکات استان گیلان نیز تصریح کرد: در حال حاضر شوراهای زکات در هزار و 75 روستای استان گیلان تشکیل شده‌ است و هر کدام آن‌ها بر فرآیند جمع‌آوری زکات و سپس نحوه هزینه‌‌کرد آن در بین نیازمندان نظارت مستمری دارند.

وی با تأکید بر اینکه زکات فطریه جمع‌آوری شده توسط شوراهای زکات برای رفع مشکلات نیازمندان همان منطقه هزینه می‌شود ابراز داشت: در حال حاضر و طبق آمارهای کمیته امداد گیلان هزار و 763 روستا در سراسر این استان به‌عنوان روستاهای زکات دهنده محسوب می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان از حضور و مشارکت عوامل افتخاری برای انجام فرآیند جمع‌آوری زکات فطریه در این استان سخن گفت و در همین مورد خاطرنشان کرد: هم‌اکنون چیزی در حدود 2 هزار و 728 نفر به‌‌عنوان عوامل افتخاری در روند جمع‌آوری زکات فطریه به کمیته امداد کمک می‌کنند.

اهرابی از امکان پرداخت زکات فطریه به‌صورت غیرحضوری خبر داد و درباره نحوه انجام این کار نیز اظهار داشت: شهروندان و کلیه مردم استان گیلان می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #1*8877* نسبت به پرداخت زکات فطریه خود برای کمک به نیازمندان استان اقدام کنند.‌
مؤسسات خیریه برای جمع‌آوری فطریه به مجوز دبیرخانه زکات کمیته امداد گیلان نیاز دارند
#عباس اهرابی #مدیرکل کمیته امداد گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Social
تازه های Social
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220539 1